Wpis z mikrobloga

Odnośnie wczorajszego wpisu @zbyszko17 chciałem dodać też od siebie parę groszy. Nie bronię w żaden sposób zabitego chłopaka, ani też nie atakuje bezpośrednio policjantów. Bardziej chodzi mi o to, żeby wykopkowa społeczność zobaczyła, że nie wszystko jest zerojedynkowe.

Na wyjeździe drużyny byłem tylko raz, nie jestem kibicem tej drużyny ale kolega mnie namówił twierdząc że będzie fajna atmosfera. Na początku policja wydawała się zachowywać bardzo profesjonalnie, nagrywała wszystkich wchodzących do autobusu oraz to jak się zachowujemy w pobliżu miejscu zbiórki. Wszystko odbywało się grzecznie. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów policja zatrzymała nasz autobus i nie podając przyczyny po prostu wstrzymała nas, następnie zaczęła przeszukiwać prywatne samochody (nic nie znajdując oczywiście) po kilkudziesięciu minutach stania w miejscu myślałem, że nie dojedziemy już na czas. W końcu ruszyliśmy by po kolejnych kilkunastu kilometrach znwou nas zatrzymać, tym razem w szczerym polu i z hasłem, że na ten mecz jie dojedziemy.

Według policji widocznie najlepszym sposobem na zachowanie porządku na meczu jest po prostu zablokowanie kibiców gości. Po całym wydarzeniu dostałem jeszcze wezwanie na policję i mandat za blokowanie ruchu drogowego, mimo że przez cały czas siedziałem grzecznie w autobusie lub stałem zaraz przy nim.

Dodam jeszcze że był to mecz niższej ligi i z żadnej kategorii podwyższonego ryzyka. Gdyby nas normalnie eskortowali na mecz, żaden kibic nie wszczynal by burd po rozwiązaniu "wyjazdu".
#konin #policja #mirkohooligans
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom8: nie lepiej napisać skargi zbiorowej zamiast robić burd? Nawet to nagłaśniać jakoś i tępić takie zachowanie policji. Ja się zastanawiam co ma w głowie taki człowiek wychodząc na ulice z myślą, że zaraz coś r---------i, bo policja mu krzywdę zrobiła. Przecież to rodzi jeszcze więcej problemów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@tomtom8: no najprościej jest wrzucić wszystkich do workach. Z agresywnymi kibicami spotykam się całe życie, a jeszcze ani razu nie traił mi się policjant s-------n, a sytuacji było wiele
  • Odpowiedz
@wieszocochodzi: ja oczywiście też nie popieram środowisk kibicoeskich i w dużej mierze są to prości, niemyslacy ludzie dlatego tym prościej powinna sobie policja z nimi radzić. Czesto jednak jest jak w utworze Grabarza, "młodzi policjanci, młodzi kibice. Kretyni kontra kretyni"
  • Odpowiedz
@tomtom8 To, że policja eskortuje, czasami przez cały kraj, bande zjebów, która nie potrafi sie zachować to jakiś żart. Szkoda, że żaden polityk nie odważy sie czegoś z tym zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MariOhara: tylko że jak policja eskortuje ludzi na mecz to jada maksymalnie 30 km/h przez 20km albo i więcej kilometrów. C--j tam, że robi się przez to korek jak s-------n i taki @MariOhara jedzie za takim sznurem aut i k---i w duchu co oni o----------ą.
Awantury na stadionach robią tylko debile. Aktualnie każdy patus ma mordę nagrana ze wszystkich stron i później wystarczy tylko przejrzec materiał i widać kto
  • Odpowiedz
@tomtom8 nie wiadomo. Może właśnie lepiej że nie dojechali. Jakbyś pojeździł z kibicami to wiedziałbyś co oni o----------ą. Wiedziałbyś czemu stacje paliw i mcdonaldy na trasie przejazdów kibiców kierownictwo zamyka i gasi światło i otwiera dopiero jak przejadą. Ludzie się ich boją. Na przejazd kibiców szykują się jak na b-----------e. Nikt sobie tego nie ubzdurał, robią tak nauczeni doświadczeniami z kibicami.
To że to był mecz niższej ligi ma tu o
  • Odpowiedz
@pogromca_idiotow:

W sumie nie jestem kibolem, ale jestem ze śląska, więc mam tego świadomość, że kluby posiadające największą ilość kiboli: gks katowice i ruch chorzów to odpowiednio 2 i 3 liga, więc w pełni sie zgadzam że tak całkiem możliwe, że jest.
  • Odpowiedz
@tomtom8: Idź na jakiś mecz albo zobacz sobei na yt co kibice potrafią o---------ć... Dopiero potem się wypowiadaj o pracy policji w zakresie walki z kibolami, okej? Co chwilę jest z nimi problem, a to bójki, a to niszczenie mienia na stadionie, a to race przechowywane w odbytach.
  • Odpowiedz
@Mathas: ale ja wiem, że to się dzieje. Po prostu na swoim przykładzie piszę, że druga strona też potrafi zachowywać się nieadekwatnie do danej sytuacji co w konsekwencji prowadzi do rosnącego napięcia pomiędzy dwiema stronami.
  • Odpowiedz