Wpis z mikrobloga

Czy weterynarz popełnił błąd w sztuce wykonując znieczulenie ogólne na psie z infekcją górnych dróg oddechowych? Moi rodzice poszli dziś do weta z 4-letnim psem, bo wet chciał ponoć pobrać wymaz z krtani i wrócili już bez psa. Wet nie widzi żadnej swojej winy w tym co się stało. Czuję się jak gówno, odradzałem im ten zabieg w czasie kiedy pies jest chory i teraz mam poczucie jakbym sam go zabił przez to, że nie postawiłem na swoim.
#psy #weterynaria #medycyna
  • 6
@Deadwing: Przykro mi z powodu utraty psiaka, ale radzę jedno: nie szukaj odpowiedzi na to pytanie w internecie, bo dołożysz sobie tylko dodatkowych wątpliwości. Rozwiać je powinna rozmowa między właścicielem, a lekarzem, bo tylko on zna dokładne okoliczności i przebieg zdarzeń i na pewno w równym stopniu jak właścicielom zależy mu na wyjaśnieniu tej sytuacji. Sama infekcja wg mnie nie stanowi przeciwwskazania do znieczulenia - wszystko zawsze rozbija się o przygotowanie
@Deadwing wymaz był potrzebny do diagnozy przyczyny tej infekcji, więc nie wiem, jak Twoim zdaniem należało rozwiązać ten problem. Powodzenia w pobieraniu wymazu Z KRTANI od psa bez premedykacji. Zresztą infekcja GDO to żadne przeciwwskazanie, jakby był problem z drożnością zawsze można założyć rurkę intubacyjną na czas zabiegu. Rodzice przed znieczuleniem na pewno podpisali zgodę i zostali poinformowani, że znieczulenie to zawsze pewne ryzyko, nawet minimalne ale niestety jest. Psiak miał pecha
Czy weterynarz popełnił błąd w sztuce wykonując znieczulenie ogólne na psie z infekcją górnych dróg oddechowych?


@Deadwing: Jeśli właściciel podpisał zgodę na zabieg to nie.
W każdym przypadku znieczulenia ogólnego istnieje ryzyko.

odradzałem im ten zabieg w czasie kiedy pies jest chory

To nie infekcja była powodem padnięcia, a najpewniej coś więcej. Nowotwór? Zapalenie płuc? Choroba serca? Bez sekcji możemy tylko zgadywać.