Wpis z mikrobloga

Halo mirki,
mam niedowagę i od jakiegoś czasu biorę sobie gainera kfd jako uzupełnienie diety, gdy nie chce mi się już jeść. Wiem że wielu z Was ma negatywny stosunek do takich proszków, ale płyn zawsze łatwiej wchodzi i nie trzeba przy nim długo siedzieć w kuchni. Efekty na razie bardzo skromne i chciałem zapytać, czy jest coś, co pozwoli mi przyspieszyć proces tycia? Może lepiej przesiąść się na bulka? albo dołożyć kreatynę, albo czegoś jeszcze? Jeśli chodzi o ćwiczenia, to póki co 2x w tygodniu basen, na więcej nie mam za bardzo czasu i energii.

#trening #silownia #mirkokoksy #dieta
  • 12
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: nie widzę sensu w basenie pod kątem tycia, to jest co najwyżej low-intensity cardio które nic nie zbuduje a zwiększa zużycie kalorii więc musisz jeść jeszcze więcej

sytuacja jest prosta - jeżeli chcesz tylko zwiększyć masę - jedz więcej
jeżeli chcesz jednak też nabrać mięśni - siłownia i ćwiczenia wielostawowe z wysokim obciążeniem
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: kreatyna nie wspomaga procesu tycia, ale możesz ją brać bo ogólnie wspomaga pracę mózgu i wspomaga regenerację mięśni. Nie wiem do końca jak jest w przypadku budowania masy, ale wiem, że przy redukcji należy się trzymać bariery 0,5-1% masy ciała na tydzień w dół, także z tyciem też bym jakoś nie przesadzał, wszystko małymi kroczkami. Ale żebyś faktycznie się nie ulał to dobrze by było dodać do tego basenu siłownie,
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: siłownia też pomoże ci na siedzący tryb pracy, jak wzmocnisz mięśnie ciężkimi siadami czy martwym to nie będzie tak się kręgosłup męczył. Ale pływać też możesz, tylko #!$%@?ć jeszcze więcej.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek basen jest zawsze dobrym pomyslem, plywanie to najlepsze co mozesz zrobić dla swojego kregoslupa, poza tym woda "wyciąga" przez co przynajmniej w teorii powinieneś miec apetyt po wyjściu
  • Odpowiedz