Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Dzień dobry.
Dzisiaj trochę o zegarkach z wyższej półki. O zegarkach, których zdjęć i informacji nie ma nazbyt wiele. Do wpisu częściowo zainspirował mnie kolega @kabzior, z którym to rozmawialiśmy na temat zegarków ze stalowym bezelem. Dziękuję kolego :) Jak pewnie zauważyliście w moich wpisach zawsze jest lekki "twist" tematyczny. W tym wpisie będzie również( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będzie o Rolexach.
Rolex Commando

Ultra rzadki zegarek z kopertą 34mm. Wyprodukowany na rynek amerykański pod koniec lat 60' Był sprzedawany tylko przez “Abercrombie & Fitch”, amerykański dom mody. Jedna sztuka jest dostępna na Chrono24 (przy czym informacje o cenie tylko na prośbę zainteresowanego)
Ostatni znany sprzedany egzemplarz był widziany w 2008 roku. Został sprzedany na aukcji za około 22k dolarów. Tak naprawdę nie wiadomo ile tych zegarków jeszcze istnieje.

Jedziemy dalej :)
Każdy zna zapewne Rolex Explorer ref 216570
Do kupienia za lekko ponad 8k$

Przed tym modelem był jednak inny Explorer II
Mianowicie Rolex Explorer ref nr 16570
Przed wyżej wymienionymi był jednak
Rolex Explorer ref nr 1655
To ten model właśnie już wkracza w kategorie bardzo rzadko spotykanych.

Chcecie jeszcze rzadszy model?? Proszę, oto główny bohater tego wpisu.
Rolex 1655 prototyp.
Rolex Explorer zwany Oliver Sheppard's Rolex.
Ref 1655 był doskonałym wyborem, ponieważ Oliver Sheppard był podroznikiem, który brał udział w tzw "Transglobe Expedition". Była to podróż z bieguna północnego na południowy. Zajęła 3 lata i pokryła około 100 000mil na lądzie, morzu i powietrzu.
Jeśli chodzi o zegarek to Sheppard zażyczył sobie aby był to 1655 ale ze wskazówkami i tarczą jak w GMT Master. Tak powstał Explorer/GMT Master (pic rel)

Zdjęcie Sheppard'a i jego zegarka

Zostały wyprodukowane 3 sztuki. Jedna z nich została sprzedana na aukcji w 2005 roku za około 34k dolarów.

Nie wiadomo gdzie znajdują się obecnie pozostałe sztuki, więc jeśli macie jakieś takie pamiątki po ojcu... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieję, że wpis się podobał i był jakkolwiek interesujący. Zostawcie plusa za wkład pracy. Pisałem to na telefonie (w przeglądarce) i nie jest to bardzo łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Życzę wszystkim udanego weekendu.

#zegarki #zegarkiboners #watchboners #podroze
raczej #qualitycontent
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Dzień dobry. 
Dzisiaj trochę o zegarkach z wyżs...

źródło: comment_BKbDRVgNAR1N5dzrdEBt9jcaT0iV5Zj9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AllieCaulfield: niby tak, ale zawsze można podlinkować na tagu. A że Pan w branży internetowej robisz, to na pewno będziesz potem wiedział, jak tego dobrze polinkowanego bloga odpowiednio wykorzystać pod SEO ;)
  • Odpowiedz
@AllieCaulfield:
Ja mam problem z Explorerem II, bo nie widziałem go w (imho) ładnej kolorystyce plus zawsze wydawał mi się to być niedorozwinięty GMT Master II.
A Explorer I czyli Twój „jedyny” dla mnie wyglada jak Oyster Perpetual czyli model „niesportowy”, a ja lubię tylko sportowe Rolexy. W ogóle to jeśli chodzi o tę markę to prosty człowiek jestem: pożądam jedynie Submarinera albo GMT Master II, no ewentualnie „nieregatowego” Yacht-Mastera
  • Odpowiedz