Wpis z mikrobloga

Chiny, państwo z założenia ma być nieprzyzajzne dla obcokrajowców. W jaki sposób? W każdy! Płacenie w sklepie? Nie akceptujemy zagranicznych kart tylko Chińskie Unionpay (nawet takie giganty jak McD czy KFC).

Chcesz wynająć samochód? ChRL jako jedyne państwo na świecie nie akceptuje międzynarodowego prawa jazdy, takiego #!$%@? se pojedziesz.

Chcesz wyjąć hajs z bankomatu? Lataj po całym mieście bo tylko 1 z 10 akceptuje twoją kartę.

Chcesz sie porozumieć? Angielski nawet w takich sieciówkach jak Hyatt czy na lotniskach kuleje mocno i jest problem czasami.

Chcesz darmowe wifi w hotelu czy restauracji? Nie ma bo bez Chińskiego numeru sie nie zarejestrujesz.

Mógłbym tak wyliczać bez liku i #!$%@? mnie to, że kraje europy włażą Chińczykom w dupe a oni srają nam na głowę.

#chiny #podrozujzwykopem #podroze #azja #pracbaza
Pobierz espumisanmax - Chiny, państwo z założenia ma być nieprzyzajzne dla obcokrajowców. W j...
źródło: comment_Ux7wVfbcd2vmqsrzP3orCjuTvqrZGRbv.jpg
  • 20
@espumisanmax: coz, mam nadzieje, ze nie musisz tam sie pchac. Chiny robia pod gore obcokrajowcom i wywyzszaja Chnczykow nad innymi. Jesli chce sie zakladac firme tam bedac Polakiem to musi byc tez Chinczyk w zarzadzie (czy jakos tak).

Niech sobie robia co tam uwazaja - ja im nie patrze do miski i nie chce, aby takze mi patrzyli do miski.
@alpejskibarszcz: raczej jak masz WeChat to bezproblemowo wszedzie zaplacisz. Zwyczajnie trzeba sie wczesniej przygotowac do wyjazdu. Gotowna bedzie najlepsza, ale ogromna czesc tranzakcji jest bezgotowkowa przy uzyciu aplikacji mobilnych.
Chcesz sie porozumieć? Angielski nawet w takich sieciówkach jak Hyatt czy na lotniskach kuleje mocno i jest problem czasami.


@espumisanmax: Chińczycy robią to chyba złośliwie.
W Singapurze spotkałem się z tym że w wielu sklepach próbowali mówić do mnie po chińsku. Gdy na kasie siedział Hindus/Arab/Malezyjczyk to nigdy nie było problemu i każdy gadał po angielski, tylko Chińczycy za każdym razem wpychali swój język. Dopiero pod groźbą że zostawię zakupy i
@alpejskibarszcz Revolutem wszędzie zapłaciłem gdzie potrzebowałem przez pierwsze kilka dni zanim sobie płatność WeChat ogarnąłem. Ale są miejsca gdzie tylko płatność mobilna, ani gotówki ani karty nie przyjmą, ale to raczej tylko jakieś małe miejsca. Mimo wszysko gotówka bezpieczniejsza raczej.

Zobacz AliPay bo właśnie niby coś zmienili, nim też praktycznie wszędzie zapłacisz.
Będąc w Chinach nie przeszkadzało mi to jakoś specjalnie, tylko w Europie musimy dostosowywać się do przyjezdnych, a nie odwrotnie ¯\_(ツ)_/¯ Co do banków i wymiany, nie do końca @lays bo skuteczność miałem jakieś 80 % i te 20 % to była sytuacja z zamykaniem banku, a druga to dziewczyna nie potrafiła tego ogarnąć i zaprowadziła nas do banku w sąsiedztwie, gdzie już nie było problemu. W Chinach niesamowicie ceniłem sobie bezinteresowną
Pobierz ramirezvaca - Będąc w Chinach nie przeszkadzało mi to jakoś specjalnie, tylko w Europ...
źródło: comment_14ETuclkhkpgAa9ZonJlqn5Q1tDWk6Ak.jpg