Wpis z mikrobloga

Post 15. Emisja spalin + Ford Forcus 120KM.

Dzisiaj promocyjnie o marce #ford #focus w #diesel . Dostałem tabelę od kumpla z salonu, że mają duże rabaty i chcą wyprzedać do końcu roku to co jest na stoku. Pula jest ograniczona, mowa o 120KM dieslach. Więcej w załączniku, jak ktoś chętny to pisać na PW, pewnie zejdą w ciągu tygodnia, bo cena na prawdę fest!

A poza tym to cena aut mocno poszybuje w górę od nowego roku w związku z wchodzącymi normami spalin. Od stycznia wchodzi kolejne obniżenie CO2. Fabryka rozliczana jest z wypuszczanych z taśmy aut, które są sumowane pod względem CO2 i wyliczana jest średnia. Jeśli średnia przekracza CO2 dla całej produkcji w okresie to fabryka musi zapłacić dodatkową opłatę za każde przekroczone CO2. Z tego co usłyszałem w jednym salonie jest to 40e za każdy gram CO2 ponad limit. Nowa norma to bodaj 95g CO2/km dla aut lekkich. Sprawdźcie proszę ile w katalogach mają obecnie kompakty typu focus, megane, clio, ceed ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego każda marka usilnie wprowadza nowe modele hybrydowe lub elektryczne - i widać to w prawie każdej marce - aby obniżać takimi modelami średnią emisje. W Fordzie, który jest mi najbliższy ze względu na mocną współpracę, aby sprzedać 1 mustanga 5.0 muszą sprzedać 4 hybrydy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponadto największy silnik benzynowy do zamówienia będzie 1.0, chyba że hybryda to 2.0 w Mondeo. Chodzą głosy, że obecna wersja mustanga jest ostatnią spalinową wypuszczoną na UE, kolejne będą hybrydą... Oczywiście sporo marek się nie wyrobi z emisjami i ceny pójdą w górę, bo przecież zapłacić ostateczny odbiorca.

#motoleasing <-- mój tag, zapraszam do śledzenia.

#przedsiebiorczosc #finanse #leasing #kredyt #motoryzacja

Post 1. Abonament vs. Najem
Post 2. Z życia: Dostawcze w leasingu
Post 3. Finansowanie auta używanego
Post 4. GAP
Post 5. Auto ze Stanów. Maseratti Ghibli
Post 6. GAP od leasingu czy zewnętrzny?
Post 7. Kredyt samochodowy czy leasing.
Post 9. Leasing ze stałą stopą czy ze stopą zmienną?
Post 10. Procedura CashBack
Post 11. Auta poleasingowe
Post 12. Proces Leasingowy + #rozdajo
Post 13. Leasing Konsumencki
Post 14. Dodge RAM
OptiFinance - Post 15. Emisja spalin + Ford Forcus 120KM.

Dzisiaj promocyjnie o ma...

źródło: comment_qs4IYvZIVyuIhK3zXOPN3GCcpHzmZztN.jpg

Pobierz
  • 2