Wpis z mikrobloga

  • 1138
Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
  • Odpowiedz
ja chyba nadal nie dowierzam czytając te jadowite komentarze.

Większość tych panów (bo chyba żadna pani nie hejtowała) oczywiście z tego co widzę głosi poglądy "wolnościowe". To doprawdy smutne, że wydaje się im, że są wolnymi ludźmi wychodząc z założenia: "jeżeli urodziłeś się na tym samym skrawku ziemi co my, to jesteś jednym z nas i nie waż się przez te kilkadziesiąt lat swojego życia tego zmienić, a jak zmienisz, to #!$%@?ć cię zdrajco".

I to jest życie - mieszkanie z matką i babcią w Pcimiu i pomaganie w warsztacie, brak edukacji, a jedyny kontakt z jakąkolwiek cywilizacją to podczas przeglądania wykopu, aby powstawiać znaleziska szkalujące gejów, czy Żydów xD

Współcześni
  • Odpowiedz
@Euthymol: Gratuluję. Dorzucę jednak swojen3 grosze. Z twojego opisu z przykrością wnioskuje, że jesteś typową Polka pełną kompleksów. Z jednej strony mnie to nie dziwi 50 lat komuny zrobiło swoje. Większość co napisałaś to bzdury. Mieszkam tu 5 lat i nigdy nie miałem problemu z żadnym NHSem, czy jakimiś zezwoleniami na pracę. A już stwierdzenie , że kogoś z paszportem traktują lepiej to totalny odlot. Gdzie ten paszport będziesz pokazywać?
  • Odpowiedz
@Euthymol: Badz szczesliwa i niech Pan Bog Ci w dzieciach wynagrodzi, no chyba ze juz masz jakies i ich wiecej nie chcesz, to niech wynagrodzi w czyms innym, wszystkiego najlepszege mirabelko.
  • Odpowiedz
@Euthymol: czyli z tych punktów które wymieniłaś to same pierdoły. Dodatkowo jak brexit wypali, to osoba z brytyjskim obywatelstwem bedzie miała gorzej w podróżowaniu i pracą na kontynencie...

Czyli w skrócie ciesz się że masz polskie obywatelstwo, bo jak przyjdzie Brexit to bedziesz mogla wyjechac do Francji na zmywak :D
  • Odpowiedz
nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą


@Euthymol: na rynku w Krakowie Brytyjczycy nie mają zbyt dobrej opinii ;)
  • Odpowiedz
@ewolucja_gimbozoa: ja wyjechalem ale szybko wrocilem, w ogole mi klimat emigracyjny nie pasowal, mimo ze w polsce zarabialem wtedy ... 2500 na reke. Po kilka latach pracy i rozwoju te zarobki kilkuktornie mi sie zwiekszyly i zyje mi sie zajebiscie :D ciesze sie ze nie zostalem w uk na zmywaku
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Co ty pieprzysz za głupoty.
Byś troche pożył na świecie w kilku krajach jak ja to byś wiedział, że nikt, nigdzie nie będzie cie traktować jak lokalsa jak nie jesteś native i nie mieszkasz w danym miejscu od urodzenia. Życia nie znasz.
Tylko osoby z niskim poczuciem własnej wartości mogą się chwalić, że się dostało obcy paszport.
Człowieka się ceni za to kim jest a nie za to jaki
  • Odpowiedz
@Euthymol przecież to wszystko można mieć bez obywatelstwa xD ja studiuję, pracuje mam emeryturę o chodzę na terapię wszystko to za pieniądze królowej, a nie mam nic tylko dowód osobisty ze sobą xD
  • Odpowiedz