Wpis z mikrobloga

  • 1138
Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
  • Odpowiedz
@Euthymol: Bardzo dobrze, ja się nie mogę doczekać jak będę mógł złożyć papiery o obywatelstwo. Ja dostanę drugi paszport (nie uk, mieszkam w innym kraju), to będzie najszczęśliwszy dzień w moim życiu
  • Odpowiedz
  • 0
@dziadolek1 6 lat pracy tutaj, musisz posiadać PRC albo SS przez rok. Inaczej to działa jeśli masz żonę/męża z obywatelstwem brytyjskim. Zdajesz 1 egz z języka i 1 egz z wiedzy o UK. Później aplikacja i czekasz na decyzję z HO
  • Odpowiedz
Powiedz mi, inwestujesz przez SIPP-y? Ja trochę się zgapiłem z tym i chcę nadrobić stracony czas. Chętnie wymieniłbym informacje.
  • Odpowiedz
Sorry ale większość tego twojego "co mi daje obywatelstwo" to są twoje wymysły/domysły. Z żoną mieszkamy w UK od 10 lat, ona tu studiowała, mamy dom i nie mamy żadnych problemów z tytułu nie posiadania brytyjskiego obywatelstwa.

Jak na razie mam lepsze sposoby na wydanie 1700 funtów ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: kto to wy? Ja nic nie twierdziłem tylko pytałem. Nie mieszkam w Polsce od ponad 20 lat i nie orientuję się we wszystkich prawach. Zwolnij zawory kolego
  • Odpowiedz
Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?


@Euthymol: No dobra, wymieniłaś te oczywiste aspekty które dotyczą każdego kto jest rodowitym brytyjczykiem. Napisz lepiej czego twoje obywatelstwo nie daje w porównaniu do rodowitych obywateli urodzonych i wychowanych w tym kraju? Są takie rzeczy?
  • Odpowiedz
@bezbekpol: Potencjalnie przydatny papier ? To trochę mało ale spoko, jeśli ktoś potrzebuje tego paszportu żeby lepiej się poczuć i dowartościować to jego sprawa tylko po co od razu robić z tego wpis na mirko ? Wiadomo że chodzi wyłącznie o atencje
  • Odpowiedz
@Euthymol: Jak Brytyjczycy traktują imigrantów nabywających ich obywatelstwo? Jakoś nie chce mi się wierzyć by traktowali wszystkich jak swoich. Jednak i tak moje gratulacje!
  • Odpowiedz