Wpis z mikrobloga

Niedawno pisałem że nie wiem co to zakwasy na plecach mimo 30 + serii tygodniowo na tą partię, ciężkie wiosła 100kg+, całe stacki hammerów i wyciągów. Tymczasem wczoraj zrobiłem pare serii podciągania w których jestem pośmiewiskiem siłowni bo wysrywałem ledwo 3 powtórzenia na serie (ważę 103kg, przy 85 podciągałem się 10 razy ehh) i dzisiaj całe plecy mi płoną przy napinaniu. W sumie dziwne, a może nie
#mikrokoksy #silownia
  • 12
@snickersfgh: Kolega @stefan8800 mniej więcej już Ci wyjaśnił o co chodzi. Zakwasy są jak najbardziej wyznacznikiem, działania i adaptowania się mięśnia do nowych sytuacji/bodźców.

Wiesz czym w ogóle jest "zakwas"? Zasięgnij lektury i zacznij dyskutować bo póki co to śmiejesz się chyba nie do końca wiedząc o czym rozmawiasz. Skrótem, "zakwas" jest wynikiem mikrourazów/mikrouszkodzeń w mięśniach. Jeżeli po kilku miesiącach treningów, zrobiłeś coś nowego i pojawił się "zakwas" silniejszy niż zwykle
@Ravez__:

Jeżeli po kilku miesiącach treningów, zrobiłeś coś nowego i pojawił się "zakwas" silniejszy niż zwykle (bo mięśnie bolą regularnie jak się chodzi na siłownie)


To że bolą, nie znaczy że to są zakwasy (chociaż te dwie rzeczy mogą występować jednocześnie)

Skrótem, "zakwas" jest wynikiem mikrourazów/mikrouszkodzeń w mięśniach.


xD

"Zakwas" to sygnał, że w organizmie doszło do mikrouszkodzeń, a to jest bodziec do regeneracji.


xDDDDDDDDDDD

Idź z tym swoim broscience gdzie
@snickersfgh: A masz coś mądrzejszego do napisania niż "xDDDDDDDDDDD", jeżeli masz większą wiedzę to bardzo chętnie posłucham. Bo póki co to przedstawiam informacje z naukowych publikacji, być może profesorowie i badacze którzy zgłębiają tajniki biotechnologii i genetyki się mylą. Fajnie byłoby przeczytać co masz mądrego do napisania.

Nie napisałem nigdzie, że zakwasy to mikrouszkodzenia. Napisałem, że trening powoduje mikrouszkodzenia mięśni, a "zakwas" to sygnał, że do takich uszkodzeń doszło. Zakwas powstaje