Wpis z mikrobloga

Pacjent Peugeot 508 1,6 HDI. Od kilku dni mam problemy z temperaturą w samochodzie.

1. Temperatura cały czas wacha się między 90-120 (spada gdy jadę 50+, rośnie gdy stoję w korku). Powyżej 120 nie rośnie.
2. Nie działa mi ogrzewanie w samochodzie.

Ktoś jest w stanie powiedzieć co może się dziać? Czy usterka zbyt ogólna i ciężko stwierdzić?
#mechanika #mechanikasamochodowa #peugeot #peugeot508
  • 7
  • Odpowiedz
@Ejshud: To polecę wykopową klasyką: uszczelka pod głowicą. Choć brak ogrzewania może sugerować też problem z pompą "wody". A jak tak mocno spada to może być problem też z termostatem oprócz ww.
  • Odpowiedz
@BajerOp Szczerze to nawet nie wiem. Sprawdzę jutro, bo dzisiaj już nie mogę dopalać samochodu

@biskup2k: Nawet nie strasz :( Rozrząd i tak będę wymieniał, więc pompa wody to nie problem. Gorzej jak uszczelka...
  • Odpowiedz
@dict: chodzi o pompę wody którą się wymiania przy okazji rozrządu? Akurat na czwartek jestem umówiony do mechanika na nowy rozrząd i szukanie usterki chłodzenia.

Nie jeżdżenie samochodem dotyczy też krótkich odcinków gdy silnik nie zdązy się jeszcze nagrzać? Mam do pracy 5km z tragiczną komunikacją i musiałbym jeszcze ten tydzień jakoś dojeżdżać
  • Odpowiedz