Wpis z mikrobloga

Byłam dzisiaj na bardzo ciekawym wykładzie o wit. D (gwoli ścisłości, nie witaminie tylko hormonie).

Ponad 70% Polaków cierpi na niedobór wit. D, czyli mają stężenie wit. D we krwi poniżej 20ng/ml, a norma to 30-50ng/ml. W rzeczywistości ciężko jest osiągnąć normę. Pani profesor w ciągu 5 lat miała tylko kilku pacjentów, u których to się udało. Wit. D wpływa na ok. 20 narządów, dlatego ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Jeżeli cierpicie na intensywną próchnice, pomimo regularnych wizyt i właściwej higieny, może brakować Wam wit. D.

Niedobory wit. D utrudniają leczenie implantoprotetyczne i wiąże się z periimplantitis.

Ma też związek z recesjami dziąsła (odkryciem korzenia).

U osób, u których po ekstrakcji zęba często zdarza się suchy zębodół i utrudnione gojenie (przedłużający się ból, zakażenie zębodołu, utrata skrzepu), wykryto znaczne niedobory wit. D.

Należy też pamiętać, że razem z wit. D trzeba podawać wit. K2, co poprawia wchłanianie wit. D.

Najlepszym preparatem obecnie jest Laborell z wit. D3 i K2. Dodatkowo należy suplementować magnez - najlepsze są produkty do wcierania w skórę lub do kąpieli.

#medycyna #zdrowie #stomatologia #suplementy
  • 55
@SkrytyZolw: powiem Ci tylko tyle - nigdy nie ufaj osobie z tej branży która poleca jakikolwiek suplement diety nad inne. To nadal tylko suplement i tak naprawdę #!$%@? wie co jesz. Wyobraź sobie jaki gnój wyszedł z chińskim zasyfionym walsartanem czy ostatnio ranitydyną, które są lekami i teoretycznie powinny być non-stop pod kontrolą. A teraz wyobraź sobie co się dzieje przy suplementach gdzie wszystko też jest robione na chińskim surowcu i
@wysuszony: Ona to polecała na podstawie własnych doświadczeń, bo obserwuje swoich pacjentów od 5 lat. To prof. Dominiak tak swoją drogą. Akurat jej nie posądzam o takie coś. Vigantoletten, który jako jedyny jest lekiem, podobno gorzej się wchłania.
@SkrytyZolw caly ADEK należy suplementować. Niestety, jedzenie mamy bezwartościowe = permamentne niedobory = problemy ze zdrowiem.

Ja już się nauczyłem, pozbyłem sie wielu problemów.