Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/link/5203655/vat-na-e-booki-mocno-spadl-ale-ceny-nie-drgnely-roznice-wzieli-wydawcy/
Eksperyment pod tytułem "obniżka podatków" znowu coś nie wyszedł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I te skomlenia w komentarzach o Januszexach xD Seba pracuje w redakcji i redaguje ebooki, a jego żona Karyna jest tłumaczem, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogliby pójść po rozum do głowy i na przykład zostać programistami #learntocode ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to ten, 5% podatku to i to i tak dużo, prawda?! Za Nerona była dziesięcina, czyli teraz mamy ledwo 2 razy lepiej! A ceny się trzymają, bo ten no trzymanie kilku megabajtów na serwerze kosztuje a prąd drożeje! Ale lewaki nie rozumiejo.
#antykapitalizm
  • 5
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: minęło dopiero 5 dni od tej obniżki a tu już hurr durr wolny rynek znów zawiódł xD gdyby podniesiono podatek to ceny wzrosły by od razu ale w drugą stronę działa to trochę wolniej. Dopóki żaden z wydawców nie zmniejszył cen to inni tez nie zmniejszają, ale jeśli jeden to zrobi to reszta pójdzie jego śladem. Zawołam cię za pare miesięcy
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: Dodaje do ulubionych. Podobna sytuacja miała miejsce kiedy testowo obniżono akcyzę na paliwo o 30 groszy - średnio cena na stacjach według badań o 5 groszy w dół. Pewnie mieli jeszcze stare zapasy.

A tak w ogóle to raczej mam poglądy kapitalistyczne, ale dostrzegam wiele, wiele wad tego systemu, o których ludzie zindoktrynowani z wypranymi mózgami nie chcą do siebie dopuścić (w sumie tak jest po obu stronach, ale proletariat
  • Odpowiedz