Wpis z mikrobloga

Zgadnijcie ile lat odsiadki grozi śmieciowi, który:

a) po pijaku
b) bez prawa jazdy odebranego za jazdę po pijaku
c) wjechał w przystanek raniąc dwójkę dzieci i starszą osobę
d) nie udzielił pomocy
e) uciekł z miejsca wypadku
f) porzucił auto
g) ukrywał się przed policją
h) był wielokrotnie karany za jazdę po pijaku

5 lat. Tak, 5 lat. Absurd.

"Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - narażenia trzech osób, w tym dwójki dzieci, na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" oraz spowodowanie lekkich obrażeń ciała, a także jazdy bez uprawnień. Za pierwszy czyn grożą mu trzy lata więzienia, za drugi - dwa. Łącznie może więc trafić za kratki na pięć lat."

Nie usłyszał zarzutów za jazdę po pijaku, ponieważ "został zatrzymany kilka godzin po wypadku i przekonuje że pił alkohol już po zdarzeniu". Nie usłyszał też zarzutów za ucieczkę z miejsca wypadku, ponieważ zdarzenie to formalnie nie było wypadkiem, ponieważ żadna z osób nie wymagała co najmniej 7-dniowej hospitalizacji.

Czyli ten śmieć ZYSKAŁ na ucieczce z miejsca zdarzenia.

Jest jeszcze szansa, że odpowie za jazdę po pijaku, ponieważ prokuratura zleciła ekspertyzę biegłym, żeby ustalić czy miało to miejsce. Może też odpowiedzieć za ucieczkę, jeżeli wydarzenie okaże się wypadkiem, bo np. któremuś z dzieci się pogorszy, jednak są na to (na szczęście) małe szanse.

#wroclaw #prawo #wypadek
Pobierz
źródło: comment_Bz5zT8DSksStxh9MOjjLlYpG75RdFVnn.jpg
  • 80
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Lepiej nie karać gdy się nie ma 100% niepodważalnych dowodów.


Zgadzam się.

To prokurator ma udowodnić winę w procesie karnym.


Dlatego uważam, że prawo powinno być tak skonstruowane, żeby w tym pomagało, a nie przeszkadzało, bo aktualnie ucieczka z miejsca zdarzenia działa wyłącznie na korzyść oskarżonego, który był nietrzeźwy w momencie zajścia.

Ale takie kary są w przypadku wypadku. Tu takiego nie było.


O tym mówię, może wystarczyłoby zaostrzyć kary
bo aktualnie ucieczka z miejsca zdarzenia działa wyłącznie na korzyść oskarżonego, który był nietrzeźwy w momencie zajścia.


@TrueGrey: Tylko jeśli to była kolizja. W przypadku wypadku zaostrza i to znacznie. Nawet jakby miał 0.0

Temat jest trudny ale wydaje mi się, że aktualne przepisy nie są dobre.


@TrueGrey: Zaproponuj lepsze. Serio. Nikt nie twierdzi, że prawo jest doskonałe. W wielu aspektach prawo to pewien kompromis. Zobacz na ustawę aborcyjną. Czy
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Zaproponuj lepsze. Serio.


Polecam czytać uważnie, bo zaproponowałem dwukrotnie zaostrzenie kar za ucieczkę w opisywanej przez OPa sytuacji (a mówimy o kolizji).

Twoje gadanie trochę mi przypomina takich uczniów podstawówki co A PROSZE PANI BO MI PÓŁ PUNKTA ZABRAKŁO DO 2. No #!$%@?. Trudno. Granica jest ustalona


Czy ja powiedziałem, że granica nie jest ustalona? Rozpędzasz się i zaczynasz stawiać chochoły. Jedyne o czym mówię to, że według mnie aktualne
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Naprawdę trzeba Ci formułować konkretny przepis, żebyś zrozumiał intencje, czy czepiasz się szczegółów "bo tak"?

Nie zagłębiając się w detale, bo nie oto mi chodzi i żeby jeszcze bardziej nie utrudniać Ci zrozumienia, przy art 177 KK § 2 albo 162 kk § 1 pozbyć się określenia "ciężki", .
Naprawdę trzeba Ci formułować konkretny przepis, żebyś zrozumiał intencje, czy czepiasz się szczegółów "bo tak"?


@TrueGrey: Sformułuj mi konkretny przepis, żebym mógł ocenić czy coś takiego ma sens a nie jest kolejnym martwym prawem.

Nie zagłębiając się w detale, bo nie oto mi chodzi i żeby jeszcze bardziej nie utrudniać Ci zrozumienia, przy art 177 KK § 2 albo 162 kk § 1 pozbyć się określenia "ciężki", .


@TrueGrey: Wtedy
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Jeśli naprawdę nie potrafisz zrozumieć intencji, to nie wiem czy jest sens kontynuować.

Sformułuj mi konkretny przepis, żebym mógł ocenić czy coś takiego ma sens a nie jest kolejnym martwym prawem.


Proszę przedstaw mi dokumenty, które potwierdzą Twoją wiedzę w tym zakresie, żebym wiedział, że nie produkuję się na darmo.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Intencję rozumiem. Sęk w tym, żeby wprowadzić wartościowy przepis a nie bubel.


Pełna zgoda, to teraz jeszcze mi pokaż, gdzie mówiłem, że ja takie przepisy będę tutaj tworzył i jesteśmy w domu : )

A jeśli jednak chciałbyś się trzymać moich słów, a nie swoich nadinterpretacji (co swoją drogą jest dosyć zaskakujące przy Twoim zorientowaniu na konkrety) i nie zgadzasz się z tym, co faktycznie mówiłem, a mianowicie, że przepisy
Pełna zgoda, to teraz jeszcze mi pokaż, gdzie mówiłem, że ja takie przepisy będę tutaj tworzył


@TrueGrey: Twierdzisz, że trzeba to zrobić lepiej. No to zrób. Nikt ci nie zabrania złożyć propozycji. Ale podpowiem ci. Nawet największe tuzy świata prawniczego i najwięksi eksperci nie stworzą prawa doskonałego.

Może być zdjęcie dyplomu z dowodem, żebyśmy mogli w miarę potwierdzić.


@TrueGrey: Rozumiem, że razem ze zdjęciami karty kredytowej z dwóch stron?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Twierdzisz, że trzeba to zrobić lepiej. No to zrób.


Przy negatywnej ocenie samochodu, też od razu robisz lepszy?

Nikt ci nie zabrania złożyć propozycji.


Jasne, że nikt mi nie zabrania, ba luźne propozycje nawet składałem, a Ty twierdząc, że masz jakieś wykształcenie w tym obszarze powinieneś najlepiej wiedzieć, że takich rzeczy nie tworzy się w minutę na stronie ze śmiesznymi obrazkami.

Nawet największe tuzy świata prawniczego i najwięksi eksperci nie
Przy negatywnej ocenie samochodu, też od razu robisz lepszy?


@TrueGrey: Jeśli bym mógł to tak. Ty możesz zaproponować lepsze przepisy. Ja fabryką samochodów nie dysponuję.

Ty twierdząc, że masz jakieś wykształcenie w tym obszarze powinieneś najlepiej wiedzieć, że takich rzeczy nie tworzy się w minutę na stronie ze śmiesznymi obrazkami.


Przecież to tylko jeden przepis i jeden paragraf niby ;]. I to takie proste podobno to jest.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ach no tak czyli znowu nadinterpretacja, nie ma tam słowa o tym, że to takie proste i łatwe. Co więcej w tej samej linijce piszę, że ta propozycja ma wady.

Z tym, że to tez ma wady,


Kolejna moja wypowiedź:

Temat jest trudny ale wydaje mi się, że aktualne przepisy nie są dobre.
Pomijając cała resztę, którą kilkukrotnie mówiłem, a dalej nie potrafisz zrozumieć i odpowiadasz na wyimaginowane przez siebie słowa, to zdjęcia potwierdzającego kwalifikacje nie widziałem ¯\_(ツ)_/¯