Wpis z mikrobloga

Halo, mam fazę na Animu, kończę Violet Evergarden na netflixie ale że jak na starego chłopa przystało wzruszam się przy tym niemiłosiernie bo od Grobowca Świetlików od Ghibli nic mnie chyba tak nie poruszyło i chciałem coś innego a tamto sobie dawkować.
Znalazłem coś co zwie się Kimi no Na wa https://www.filmweb.pl/film/Kimi+no+Na+wa.-2016-760082
Oceny w opór wysokie ale tutaj jest pewien problem, jest gdzieś to do obejrzenia online z angielskim dubbingiem moze być nawet bez napisów? Na CDA jest tylko albo Jap+PL sub albo jakies domorosłe wersje lektora a Animu w miarę możliwości wolę oglądać po Angielsku, zyskują wtedy jakiś bardziej filmowy wydźwięk w moich oczach. Niby jest na Amazon Prime no ale tak średnio mi się widzi inwestować w kolejny abonament dla jednej produkcji
#yourname #kiminonawa #anime #animedyskusja #japonia
  • 9
@LlamaRzr: Chciałem Online, znalazłem i zostawiam dla potomnych
@MiQ27: @Kliko: Po prostu angielski dubbing w Animu jest dla mnie zawsze lepszy, zwłaszcza jeśli jest zrobiony dobrze to emocje brzmią bardziej ludzko a słowa są wypowiedziane a nie wykrzyczane jak to oryginalnie często jest przedstawione, zwyczajnie drażni mnie nadekspresja i japoński język sam w sobie jest dla mnie zbyt ostry i co drugie słowo brzmi jak rozkaz w wojsku gdzie
@Qiudo: nie. Dobre angielskie duby to można na palcach policzyć. To już chyba prędzej bym znalazł dobre niemieckie duby anime niż angielskie. Tak samo jak przekazywanie emocji - duby bardzo często są właśnie płaskie i bezosobowe, bo głosy są podkładane w inny sposób, jako głosy a nie jako całość.
A ta "nadekspresja" to część uroku seiyuu i w ogóle dźwięku w anime. Tak samo jak odpowiednio użyte SD i inne typowe