Wpis z mikrobloga

Niezły bait wymyśliłem.

Dzieciaka bolał ząb i nie umiało połknąć hostii więc wypluło i schowało do kieszeni. Zobaczył to proboszcz i wezwał policje. Do kościoła, po 13-latka przyjechali rodzice i dalsze czynności były prowadzone w ich obecności.

A nie sorry, wtopa. Zdarzyło się dwa dni temu w Bełchatowie.
Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/5196591/policja-interweniowala-w-czasie-mszy-bo-13-latek-nie-polknal-eucharystii/

#bekazkatoli #neuropa #polska #katolicyzm #religia #katoliban
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Meyru konserwatywny beton w pokoleniu rodziców to szansa ponad 90% że tak to właśnie wygląda. Nawet moi mnie gonili do kościoła w niedzielę mimo że poglądy zawsze mieli dość liberalne (ochrzczony byłem dopiero w wieku 6 lat, nie ma w domu żadnych symboli religijnych itd). Nie byli jakimiś dewotami, musiałem choćby udać że idę do tego kościoła, w rzeczywistości byłem pewnie obok kościoła z kolegami.

A czemu tak? Bo babcia to
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: nie wiem co jest zabawniejsze - ksiądz dzwoniący na policję "KUURŁA DZIECKO OPŁATEK WYPLUŁO I WSADZIŁO DO KIESZENI, SZYBKO, OBRAŻENIA UCZUĆ RELIGIJNYCH SĄ BARDZO DOTKLIWE, PAMBUK ZEŚLE NA NAS KARY", czy fakt że policja naprawdę tam przyjechała xDDD.

Mam nadzieję, że sprawca posiedzi przynajmniej 15 lat. Choć na jego miejscu w trakcie czynności zacytowałbym "J---ć policję, tylko bóg może nas sądzić, elo!"
  • Odpowiedz
@Henryk_Chinaski: czarne msze? Trzynastolatek? Na łeb upadłeś? Skąd takie chore pomysły w ogóle, skąd ta konspira?! Usprawiedliwiasz wezwanie policji? Jest idiotyczne przestępstwo publicznego znieważenia przedmiotu kultu religijnego, ale wsadzenie sobie opłatka w kieszeń nie ma nic do tego.

@markkk92: jak ja robiłem sobie jaja w jego wieku i ktoś mnie złapał, to nie przyjeżdżała policja, tylko mogłem dostać o------l. Państwo wyznaniowe z dykty i paździerzu, gdzie policja zajmuje
  • Odpowiedz
@Bover pseudoczarne msze jakieś głupie zabawy, trzynastolatek to wbrew pozorom nie jest taki gówniarz jak ci się wydaję. Hostia niespożyta/upuszczona powinna być przechowywana w określony sposób, schowanie jej do kieszeni ( i zapewne odmowa oddania jej księdzu) w moim mniemaniu podchodzi pod znieważenie
  • Odpowiedz
@Henryk_Chinaski: to jest opłatek, kawał wypieku, nie rób z tego czegoś innego guślarzu, żyjemy w XXI wieku. Idąc twoim tokiem rozumowania, jako wyznawca Latającego Potwora Spaghetti, w moim mniemaniu podchodzi pod znieważenie złe odcedzenie makaronu, poprzez które nitki makaronu dostały się do zlewu. Jak się dowiem, że to zrobiłeś, dzwonię na policję.
  • Odpowiedz
@Bover sam w swoim poprzednim komentarzu użyłeś sformułowania ,, przedmiot kultu religijnego" a hostia jak najbardziej do tej kategorii należy, a msza święta jest też rodzajem wydarzenia publicznego
  • Odpowiedz
Idąc twoim tokiem rozumowania, jako wyznawca Latającego Potwora Spaghetti, w moim mniemaniu podchodzi pod znieważenie złe odcedzenie makaronu, poprzez które nitki makaronu dostały się do zlewu. Jak się dowiem, że to zrobiłeś, dzwonię na policję.


@Bover: MISTRZ xD Obnazyles cala hipokryzje katolstwa tym jednym komentarzem xD
  • Odpowiedz
@Henryk_Chinaski: to przerzuć się już teraz, bo w Polsce jest wolność wyznania, a przepis nie mówi o tym, że religia musi być gdzieś zarejestrowana. Dzwonię na policję, podły przestępco!
  • Odpowiedz
@falden:

Tutaj akurat się mylisz, bo trzynastolatek odpowiada za przestępstwa przed sądem dla nieletnich.

Trzynastolatek nie może odpowiadać za przestępstwo, bo niezbędnym elementem w konstrukcja przestępstwa jest wina, a tej nie można przypisać nieletniemu. Może co najwyżej odpowiadać za popełnienie czynu zabronionego. Skądinąd masz to napisane w cytowanym przez siebie fragmencie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To raz.

Dwa - tak, teoretycznie sąd rodzinny może wszcząć postępowanie przeciwko trzynastolatkowi o niepołknięcie opłatka. W końcu przy skrajnej interpretacji można dyskutować, czy nie popełnił czynu zabronionego. Ba - może nawet wszcząć analogiczne postępowanie wobec trzy- czy pięciolatka,
  • Odpowiedz
@Dutch: Może napiszę nieco jaśniej, bez skrótów myślowych.

Osoba poniżej 17 lat nie ponosi odpowiedzialności karnej sensu stricto, ale jednak może ponieść odpowiedzialność na podstawie ustawy o nieletnich (za popełnienie czynu karalnego albo demoralizację). Ta odpowiedzialność nie nazywa się ,,karą", tylko ,,środkiem wychowawczym" albo ,,środkiem poprawczym" (np. nadzór kuratora, umieszczenie w ośrodku, umieszczenie w poprawczaku czy zobowiązana do naprawienia szkody).
Ty natomiast w zacytowanym wpisie zasugerowałeś, że taki nastolatek w ogóle nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Do tego się głównie przyczepiłem.

A zatem formalnie JEST MOŻLIWE wszczęcie postępowania przeciwko 13-latkowi o znieważenie uczuć religijnych (tyle tylko, że nie nazwiemy
  • Odpowiedz