Wpis z mikrobloga

Niezły bait wymyśliłem.

Dzieciaka bolał ząb i nie umiało połknąć hostii więc wypluło i schowało do kieszeni. Zobaczył to proboszcz i wezwał policje. Do kościoła, po 13-latka przyjechali rodzice i dalsze czynności były prowadzone w ich obecności.

A nie sorry, wtopa. Zdarzyło się dwa dni temu w Bełchatowie.
Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/5196591/policja-interweniowala-w-czasie-mszy-bo-13-latek-nie-polknal-eucharystii/

#bekazkatoli #neuropa #polska #katolicyzm #religia #katoliban
  • 61
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ ja czytałem o sataniscie który chodził do wielu kościołów po hostię, od razu wychodzil i wyjmował ją z ust a jak już uzbierał dużo to ulepił z nich figurkę szatana i wykorzystywał ją do plugawych rytuałów
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Nie tyle mięso, co z brudnej łapy xD
@Meyru: W sumie tak. Może ich to czegoś nauczy. Chociaż jak beton #!$%@?, to zleją młodego i każą w przyszłości łykać. Jak przyjmie to bezkrytycznie, to księżulo będzie miał kolejne głębokie gardło w otoczeniu xD
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Gdybysmy mielu do czynienia z chrzescojanami poszlo by po luzie. KK stworzyl sobie wiele obrzedow i nadal i range a potem sa takie kwiatki. Coz. Tak jest jak sie chrzci na sile dzieci. Chrzeacijaninem powinien zostac czlowiek dojrzaly świadomy i przede wszystkim chcacy nim być. No ale wtedy by sie okazalo ze chrzescijan w Polsce jest 1/1000 albo mniej.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ jak jestem w stanie sobie wyobrazić że chłopak mógł się zachowywać źle bo zdarza się że dzieciaki są nadpobudliwe to nie potrafię już zrozumieć zachowania wszystkich dorosłych w tej "scence". Dyspozytor policji wysłał patrol bo jakieś dziecko nie chce brać udziału w "magicznym rytuałe"? Wtf..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@lakukaracza_: a wystarczy wprowadzić rozwiazanie niemieckie, gdzie wierni utrzymują kościół ze specjalnego podatku i chlopak by się tam w ogóle nie znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ czytałem artykuł i z niego wynika coś zupełnie innego. Oczywiście dziennikarz mógł opisać po swojemu, ale wg niego dzieciak specjalnie poszedł po opłatek, żeby go wypluć. Rodzice go nie zmuszali, bo ich tam nie było, przyjechali dopiero po interwencji policji. Wezwanie policji to gruba przesada, ale bądź co bądź to obraza uczuć religijnych, przestępstwo. Jednych obraża jedzenie lewą ręką, a drugich wypluwanie wafelka. Takie czasy, że wszyscy się obrażają jak dzieci
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ mógł na prawdę wymyślić lepszy kit niż ból zęba, no szanujmy się... Zakładam, że jakby oddał hostię dla księdza nie było tematu, ale pewnie nie chciał tego zrobić bo planował bawić się w jakieś pseudoczarne msze, więc wydaje mi się, że tak długo jak mamy przepisy typu ochrona uczuć religijnych policja ma prawo chronić hostii jako głównego elementu kultu przed profanacją
  • Odpowiedz
ale bądź co bądź to obraza uczuć religijnych


@kajtek6509: Co?

Obraza uczuć religijnych polega na publicznym znieważeniu przedmiotu czci religijnej. Czy dyskretne wyplucie i schowanie do kieszeni opłatka jest znieważeniem w ogóle, a publicznym w szczególności - to byłby ciekawy przyczynek do akademickiej dyskusji. Ale nie jest, bo "w prawie" zapisana jest odpowiedzialność karna od 17 roku życia, a tu mamy do czynienia z trzynastolatkiem. Ustawodawca jak zwykle się zagapił i
  • Odpowiedz