Wpis z mikrobloga

Niezły bait wymyśliłem.

Dzieciaka bolał ząb i nie umiało połknąć hostii więc wypluło i schowało do kieszeni. Zobaczył to proboszcz i wezwał policje. Do kościoła, po 13-latka przyjechali rodzice i dalsze czynności były prowadzone w ich obecności.

A nie sorry, wtopa. Zdarzyło się dwa dni temu w Bełchatowie.
Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/5196591/policja-interweniowala-w-czasie-mszy-bo-13-latek-nie-polknal-eucharystii/

#bekazkatoli #neuropa #polska #katolicyzm #religia #katoliban
  • 61
@lakukaracza_ opłatek jest jakoś związany z kultem religijnym, a w kościele zapewne było więcej ludzi. Chociaż to z artykułu nie wynika. A co do odpowiedzialności - nie oceniaj, nie jesteś prawnikiem. Twoim obowiązkiem jest zawiadomić policję jeśli widzisz, że ktoś popełnia przestępstwo, a to sąd będzie oceniał, czy dana osoba może odpowiadać, w jaki sposób ma za to odpowiadać itp.
@lakukaracza_ myślę, że teraz to Ty snujesz domysły. Skąd wiesz ile osób to widziało? Na pewno widział ksiądz, ale kto jeszcze? Być może jednak było to działanie publiczne, to też nie wynika z artykułu, a ja się na nim opieram, bo mnie tam nie było. Chyba, że Ty byłeś, to przepraszam, masz informacje z pierwszej ręki
@lakukaracza_: Ale nie jest, bo "w prawie" zapisana jest odpowiedzialność karna od 17 roku życia, a tu mamy do czynienia z trzynastolatkiem.

Tutaj akurat się mylisz, bo trzynastolatek odpowiada za przestępstwa przed sądem dla nieletnich.

edit: @Dutch którego zacytowałeś też się oczywiście myli.

§ 1. Przepisy ustawy stosuje się w zakresie:
1) zapobiegania i zwalczania demoralizacji - w stosunku do osób, które nie ukończyły lat 18;
2) postępowania w sprawach o
@AtoMan nie twierdzę, że nie został zmuszony iść do kościoła, wiem po moich kolegach z klasy, że też byli zmuszani, ale po wafelka iść już nie musieli, rodziców w kościele nie było, nie mieli tego jak sprawdzić ( ͡~ ͜ʖ ͡°)