Wpis z mikrobloga

Masowe wariactwo na temat Wszystkich Świętych w pełni. Wszędzie znicze i plastikowe coś przypominające kwiaty. Polaczki kupują ten szajs i taszczą na cmentarze bo "babcia będzie miała ładny grób na święta". Babcia i cała reszta "mieszkańców" cmentarzy dawno już ma to gdzieś bo po prostu nie istnieje a cała sterta śmieci zostanie i będzie zalega na tej biednej planecie setki lat.
Życzę wszystkim Wesołych Świąt. #wszystkichswietych #bekazkatoli
  • 25
@4kotyapokalipsy: Poniekąd się z tobą zgodzę. Pamiętam jak KK zarzucał Halloween, że to komercyjne święto, tymczasem okazało się, że na wszystkich świętych czy Boże narodzenie Polacy zostawiają w sklepach pierdyliard więcej pieniędzy.
Jeśli chodzi o śmieci, to przecież są produkowane przy każdej imprezie i są sprzątane, więc argument z dupy.
Kupowanie masy chińskiego szajsu to raczej tradycja przy różnych okazjach - wycieczka za granicę, ciupagi z Zakopca, świecące bransoletki, baloniki czy
@4kotyapokalipsy: No akurat mi tego nie musisz mówić. Też tego nie pochwalam. Dlatego wyraziłem nadzieję, że to święto ewoluuje w coś bardziej stylowego. Może powinienem też napisać - ekologicznego. Ale jeśli babcia musi odwiedzić grób swojego męża, rodziców, to pomóż jej zrobić ładną wiązankę z kwiatów z twojego ogrodu, z rzeczy znalezionych w lesie, zaleć kupno nieplastikowych zniczy, albo tych na baterie. Zamiast narzekać jak ta Greta Thunberg, to weź sprawy
@PaniFral: nieistnienie to jedyny cel życia a ta cała szopka pogrzebowa i rozpacz rodziny dziwi mnie szczególnie jeśli umiera osoba 80+. Nikt nie będzie żył wiecznie a to czy zakopią delikwenta w trumnie za 1000 czy za 10000 to już mu obojętne. Osobiście nie biegam po cmentarzach 1 listopada i nie zasypuje grobów moich przodków plastikowym badziewiem.
Mentalności polaków nie zmienię. "Zastaw się a postaw się" zawsze i wszędzie. Na cmentarzu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Babcia i cała reszta "mieszkańców" cmentarzy dawno już ma to gdzieś bo po prostu nie istnieje a cała sterta śmieci zostanie i będzie zalega na tej biednej planecie setki lat.


Biedna planeta Ziemia też ma gdzieś te śmieci xD