Wpis z mikrobloga

Masowe wariactwo na temat Wszystkich Świętych w pełni. Wszędzie znicze i plastikowe coś przypominające kwiaty. Polaczki kupują ten szajs i taszczą na cmentarze bo "babcia będzie miała ładny grób na święta". Babcia i cała reszta "mieszkańców" cmentarzy dawno już ma to gdzieś bo po prostu nie istnieje a cała sterta śmieci zostanie i będzie zalega na tej biednej planecie setki lat.
Życzę wszystkim Wesołych Świąt. #wszystkichswietych #bekazkatoli
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4kotyapokalipsy: Poniekąd się z tobą zgodzę. Pamiętam jak KK zarzucał Halloween, że to komercyjne święto, tymczasem okazało się, że na wszystkich świętych czy Boże narodzenie Polacy zostawiają w sklepach pierdyliard więcej pieniędzy.
Jeśli chodzi o śmieci, to przecież są produkowane przy każdej imprezie i są sprzątane, więc argument z d--y.
Kupowanie masy chińskiego szajsu to raczej tradycja przy różnych okazjach - wycieczka za granicę, ciupagi z Zakopca, świecące bransoletki, baloniki
  • Odpowiedz
@4kotyapokalipsy: No akurat mi tego nie musisz mówić. Też tego nie pochwalam. Dlatego wyraziłem nadzieję, że to święto ewoluuje w coś bardziej stylowego. Może powinienem też napisać - ekologicznego. Ale jeśli babcia musi odwiedzić grób swojego męża, rodziców, to pomóż jej zrobić ładną wiązankę z kwiatów z twojego ogrodu, z rzeczy znalezionych w lesie, zaleć kupno nieplastikowych zniczy, albo tych na baterie. Zamiast narzekać jak ta Greta Thunberg, to weź
  • Odpowiedz
@4kotyapokalipsy: Nie zapominaj ze prawdziwa nazwa tego święta to Polish Fashion Week. I nie chodzi o wspominanie zmarłych ale o pokazanie raz w roku w rodzinnej miejscowości jaki to się sukces w życiu odniosło i jaką to się jest ikoną stylu i elegancji.
  • Odpowiedz
@PaniFral: nieistnienie to jedyny cel życia a ta cała szopka pogrzebowa i rozpacz rodziny dziwi mnie szczególnie jeśli umiera osoba 80+. Nikt nie będzie żył wiecznie a to czy zakopią delikwenta w trumnie za 1000 czy za 10000 to już mu obojętne. Osobiście nie biegam po cmentarzach 1 listopada i nie zasypuje grobów moich przodków plastikowym badziewiem.
Mentalności polaków nie zmienię. "Zastaw się a postaw się" zawsze i wszędzie. Na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Babcia i cała reszta "mieszkańców" cmentarzy dawno już ma to gdzieś bo po prostu nie istnieje a cała sterta śmieci zostanie i będzie zalega na tej biednej planecie setki lat.


Biedna planeta Ziemia też ma gdzieś te śmieci xD
  • Odpowiedz
@cockosova: jeżeli tym świętowaniem nie zanieczyszczeń środowiska to owszem nic mi do tego, jeżeli jednak przyczynia się tym do powolnego trucia żyjacych to będę się czepiać tak samo jak wtedy gdy sąsiad pali w piecu śmieci.
  • Odpowiedz