Wpis z mikrobloga

Aplikowalem na motorniczego we Wroclawiu. W ofercie jest napisane ze zapewniaja szkolenie z prowadzenia tramwaju i wszystko co tam trzeba. Odpisali mi ze nie sa zainteresowani bo nie mam uprawnien na prowadzenie tramwaju. WTF xD Niby gdzie mam te uprawnienie wyrobic? Sa jakies szkoly tramwajowe i jakas L-ka smiga po torach xD XD XD. A juz wybieralem paralizator na stare baby.

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Pogrzebaczem" ustawia się rzadko - albo zwrotnica jest zepsuta, albo stuletnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdecydowaną większość ustawia się na podczerwień - są na kokpicie dwa przyciski, albo pokrętło: prawo i lewo. Cała filozofia :)


@Damasweger: A motorniczy zauważy, że zwrotnica jest źle przestawiona/nie działa czy ma informacje z góry, że na jego trasie tutaj i tutaj będzie musiał wysiąść i ją manualnie ustawić?
  • Odpowiedz
@Malchos Patrzenie na zwrotnice to podstawowy obowiązek motorniczego. Nie spojrzysz na zwrotnicę = nie wiesz gdzie pojedziesz. Zdarza się, że sprawna zwrotnica nie zadziała, z różnych przyczyn (ciało obce, bujnie siecią i czujnik się obróci, motorniczy przegapi strefę działania czujnika, albo po prostu nie zadziała i już xD ) i wtedy musi wyjść. Jeśli sytuacja się powtarza w danym dniu, to ją zgłasza do centrali, a ona popycha zgłoszenie do służb
  • Odpowiedz
Patrzenie na zwrotnice to podstawowy obowiązek motorniczego. Nie spojrzysz na zwrotnicę = nie wiesz gdzie pojedziesz


@Damasweger: i udaje się bez problemu (po zmroku, w deszczu, podczas mgły) zauważyć z kabiny, że zwrotnica jest źle ustawiona? Wierzę, że tak jest ale jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić ;)
  • Odpowiedz
@Damasweger:

Później zazwyczaj leci komunikat, np. "zwrotnica na Arkadach zgłoszona, proszę już jej nie zgłaszać. Torowcy naprawią ją w nocy"

Ach, pamiętam jak dziś podobny komunikat, dotyczący wajch na pl. Bema od m. Młyńskich. Ile to już naprawiają? 5 miesięcy?
  • Odpowiedz
@Damasweger: Serwus! Ostatnio torowcy przy tych wajchach grzebali. Z zachwytem wybiegam do nich i pytam czy będzie działać, a oni "nieee. My tylko czyścimy"... Humor popsuty do końca dnia.
  • Odpowiedz