Wpis z mikrobloga

Aplikowalem na motorniczego we Wroclawiu. W ofercie jest napisane ze zapewniaja szkolenie z prowadzenia tramwaju i wszystko co tam trzeba. Odpisali mi ze nie sa zainteresowani bo nie mam uprawnien na prowadzenie tramwaju. WTF xD Niby gdzie mam te uprawnienie wyrobic? Sa jakies szkoly tramwajowe i jakas L-ka smiga po torach xD XD XD. A juz wybieralem paralizator na stare baby.

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 89
  • Odpowiedz
Tak, są kursy prawa jazdy tramwajem. Zadania na placu to ruszanie z recznego pod górę, parkowanie w kopercie większej i awaryjne zamykanie drzwi przed spóźnionymi
  • Odpowiedz
Zdecydowaną większość ustawia się na podczerwień - są na kokpicie dwa przyciski, albo pokrętło: prawo i lewo. Cała filozofia :)


@Damasweger: na Górnym Śląsku tak się zmieniało lata temu, to jakieś dzieciaki - chyba był to Bytom - podobno zwykłym pilotem do tv wykoleili ze dwa, trzy razy tramwaj. W sensie zaaplikowali zmianę ustawienia torów gdy akurat tramwaj już był nad zwrotnicą xD i cyk, wrócono do pogrzebaczy. Nie wiem
  • Odpowiedz
@Dezerterr: ale szkolenie stanowiskowe to nie kurs na prowadzenie pojazdów szynowych, zresztą w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane "Wymagania: pozwolenie na kierowanie tramwajem;". Taki kurs można zrobić prywatnie ale jest kompletnie nieopłacalny (bo drogi i bez gwarancji zatrudnienia).
  • Odpowiedz
@Pitaq: @DarkenSound: @KakaowyTaboret: #!$%@?, to Poznań przy tym to jest cywilizacja
system TRAK (przed sygnalizatorem naciskasz jeden z trzech przycisków w kabinie w którym kierunku chcesz jechać) albo vetra (sam na podstawie numeru linii pali ci światło). Pogrzebacz tylko w przypadku awarii systemu bądź na niektórych pętlach gdzie w danym momencie nie masz dyżurnego. Cykl świateł w większości miejsc uzależniony od tramwaju.

Ostatnio byłem w łodzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@miras_m Nawet mi nie odpisali na drugiego mejla. Dla mnie to jormalne ze jak szukaja motorniczego to robia szkokenie.... oczywiscie za jakas tam lojalke. A szkoda gadac, bede jezdzil na gape cale zycie i tyle.
  • Odpowiedz