Wpis z mikrobloga

Najlepszy układ mieszkania, jaki ostatnio widziałem.
11m2 powierzchni przedpokoju, z którą absolutnie nic nie jesteś w stanie zrobić, bo jest na to za wąska.
Dzięki temu za sam przywilej dojścia do pokoju od drzwi wejściowych płacisz 80k.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #architektura #krakow #kredythipoteczny
Pobierz
źródło: comment_q1ATsPuFoFWhD0hyLBPY2wO2x2EkORfS.jpg
  • 99
@Soko_l: oczywiście, że to tragedia, próbuję tylko znaleźć jakiś plus w beznadziejnej sytuacji ;)


@Mirek007: plus jest taki, żę pewnie #!$%@? korytarz jest uwzględniony w cenie i bardziej ustawne 50m2 będzie kosztowało np. 8000 zł. Strzelam, bo mi się nie chce innych mieszkań przeglądać.

No ale #!$%@? ten korytarz, na wizualizacji jeszcze szafe dali ;) Pamiętam te wizualizacje jak mieszkanie kupowałem - meble tam w jakiejś śmiesznej skali rysują.
Wymiarów
@pilot1123: Mi się wydaję że takie 50-70m2 to są dziś właśnie najbardziej chodliwe. No może nie najbardziej bo jednak 1-2 pokoję pewnie bardziej, ALE w miastach przeciętna rodzinka kupuje jednak sobie te 3-4 pokoje dla siebie i dzieci właśnie na 55-70m2


@Soko_l: 70m2 i 4 pokoje raczej mało popularne jest, bo wtedy to juz raczej szeregówka kilometr dalej i 90-100m^2 w podobnej cenie bez dopłacania za garaże, komórki lokatorskie i
@OrzechowyDzem: No my mieliśmy kosmiczną misję dorwać 3 pokoje w Wawie w dzielni gdzie chcieliśmy. Ale to misja o tyle była, że to stare budownictwo i kiedyś byłī 1-2 pokoje do 50m2 a później takie ogromne po 4-5 pokoi i 90m2 w górę :D
@PerVi: I codziennie zaczepiaj rękawem o tę szafę, za wąski to jest korytarz po prostu. Jeśli już to istnieją takie płytkie szafy, gdzie ubrania wiesza się równolegle, a nie prostopadle. Ale po pierwsze zajmują szeroką przestrzeń, a niewiele tam wchodzi. A po drugie trzeba zdejmować rzeczy wiszące z przodu, żeby dobrać się do tylnych.
@kjeller: wiem, bo sam rok temu przechodziłem przez to. Szukałem mieszkania 3 pokojowego - w Krakowie pół miliona, pod Krakowem prawie pół z tego. Wybrałem pod Krakowem i bardzo jestem z tego zadowolony :))


@OrzechowyDzem: kiedy? Pierwotny rynek czy używka?
Bo ceny materiałów i roboty są wysokie, poza Krakowem cena ziemi spada, ale reszta nie i ceny w Krakowie to powiedzmy 8000 zł/m2, ale nawet na największym zadupiu nie wybudujesz
@KeepCalm: problem jest taki że ta szeregówka 5km dalej daje + 30 minut dojazdu do pracy ;)


@pilot1123: właśnie, że często nie - ja pisałem o kilometrze, Ty to przekręciłeś na 5 km.

Ja mieszkam na północy Krakowa przy trzeciej obwodnicy i szeregówke mogłem kupić kilometr dalej od siebie i ceny nie były jakieś mega wysokie.

Znajomych mam z szeregówką kilka km od siebie i jestem tam w 5-10 minut
@KeepCalm: masz rację, ja sobie to na swoje realia przeniosłem. Od tego mieszkania co op wkleił jest kilkaset metrów do pól uprawnych w Batowicach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym bardziej zniechęca mnie to do bloków na nowych osiedlach - masz minusy mieszkania w mieście połączone z minusem mieszkania na wsi - jeździć trzeba autem, komunikacja jest do bani, a kisisz się w bloku (akurat na Piastów jest