Wpis z mikrobloga

@vote_for_pedro: jeśli dodadzą do tego obowiązek noszenia odblasków w mieście to jak najbardziej jestem za wprowadzeniem pierwszeństwa, nierzadko nawet w mieście słabo widać zbliżającego się w nocy pieszego do przejścia (światła innych aut, ograniczona widoczność przez porę dnia, nierzadko zmęczenie itp)
  • Odpowiedz
@szdunek: Aha... Jakoś w krajach typu Holandia, Belgia, Szwecja czy Norwegia nie mają z tym najmniejszego problemu. Normalnie sobie idę, ciemno, a kierowcy, co niesłychane, zwalniają przed pasami i co więcej, uwaga, jeżdżą zgodnie z przepisami! Jest znak 50km/h i wszyscy tyle jadą!
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: przy 50km/h też można potrącić człowieka, co ma prędkość do widoczności, jak go nie zauważę, to mogę i 20 jechać i nadal go potrącę. Porównywanie różnych kulturowo krajów też jest mega śmieszne XD W Holandii, niektóre n-------i są w pełni legalne i nikt nie chodzi naćpany, czemu u nas nie chcą zalegalizować?
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo: większość wykopków całe życie pluje na wszystko co z Polską związane jednocześnie bojąc się i srając pod siebie na myśl o wyjeździe gdzieś, gdzie wg nich byłoby im lepiej - nie ma powodu by przejmować się ich zdaniem w kwestii Polski i Polaków...
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: Jedno wielkie X i D, no tak bo w miastach jest idealne oświetlenie, jak mi się będzie chciało to wieczorem przejadę się np. po KEN'ie (ulica po 2 pasy w jednym kierunku przez środek ursynowa) albo czerniakowską (3 pasy w jednym kierunku po mokotowie) i pokażę Ci jak wygląda "oświetlone" przejście w stolicy. Gdyby nie było tam sygnalizacji to pewnie potrącenie na miesiąc to byłby standard, zwłaszcza, że na
  • Odpowiedz
@szdunek: My point is, że Polacy zachowują się na drodze jak rasowi mordercy, nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, nie dostosowując stylu jazdy do panujących warunków, wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Infrastruktura często pozostawia wiele do życzenia.
Kary za przekraczanie prędkości, jazdę po pijaku, jazdę bez prawa jazdy są wręcz śmieszne a nie odstraszające.
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo: Jezu, w Polsce ginie 20 pieszych na 100k obywateli, a cylizowanych krajach gdzie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo ten wskaźnik wynosi nawet 2,3. Sam sobie odpowiedz gdzie mamy aspirować, czy może ścigać się z Litwą czy Rosją kto zabije więcej pieszych
  • Odpowiedz