Wpis z mikrobloga

Szukając jakiegoś RPG do ogrania wreszcie zmusiłem się do zagrania w tak wychwalanego Skyrima. Wiem, że minęło już ładnych kilka lat od premiery, ale jakoś nigdy nie miałem okazji, a więc zabrałem się za niego niedawno patrząc na to jakie zbierał wszędzie dobre oceny, jak dobrze to o nim ludzie mówili itp itd. Zagrałem w niego 30h, na początku się zajarałem klimatem, tym jak to wszystko wygląda itp. Nawet pobrałem kilka modów graficznych żeby wygladało jeszcze ładniej wszystko dookoła. No i muszę powiedzieć, że po tych 30h jak świat otaczający sprawia bardzo pozytywne wrażenie, tak questy, postacie i wszystko inne jest dnem najniższych lotów w mojej opinii. Misje poboczne są tak strasznie oklepane głównie żeby tylko coś przynieść i tyle. W takim Wieśku na przykład nawet misje poboczne miały ciekawe dialogi i często jakąś historię do tego. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Wiedźmin wyszedł później. Ale weźmy pod uwagę takie lochy, katakumby i wszystko inne co jest możliwe do oczyszczenia w świecie Skyrim. Każdy wygląda w 90% identycznie, są w nich Ci sami przeciwnicy, a nagrody w większości są mizerne. O głównym wątku za wiele się nie wypowiem, bo za długo go nie przeszedłem chociaż też słyszałem opinie, że fabuła do najlepszych nie należy. Ktoś jeszcze ma takie odczucia odnośnie Skyrima i totalnie nie kupuje jego fenomeny? Rozumiem każdy ma inny gust, ale jednak.

#zalesie #skyrim #gry
  • 41
@Witamina_G: No ja się wczułem na początku, ale im dalej tym gorzej i właśnie przed napisaniem posta skończyłem chyba ostatnie posiedzenie, bo po prostu czułem się znudzony okropnie głównie tą monotonią i brakiem różnorodności, bo chociaż jakby te lochy były od siebie różne czy coś, a szkoda bo uwielbiam ten gatunek gier.
@Daviddos: Niektóre lochy są wyjątkowe na swój sposób, ale jest to jakiś niewielki ułamek (mniej niż 5% ogółu). Jeśli chodzi o questy, to na uwagę zasługują tylko mroczne bractwo i gildia złodziei. No i parę takich mini side questów, np. od gadającego psa z Pękniny. Generalnie to prawda, robi się nudno po jakimś czasie. Duża baza modów ratuje tą produkcję.
@Witamina_G: A to tam chyba doszedłem jeśli to jest to miasto zbudowane w skale to ostatecznie chcieli mnie aresztować, ale nie chciałem to zabiłem strażników i uciekłem. Akurat to była jedna z ciekawszych akcji jakie doświadczyłem w grze + taka miejscówka z labiryntem była spoko i to tyle co fajnego uświadczyłem.
@Daviddos: miałem takie same odczucia jak próbowałem grać w to przereklamowane guano.. ja odłożyłem po kilku dniach bo mi się cierpliwość skończyła.. miałem nadzieję, że się rozkręci.. ciągle sobie zadawałem pytania - gdzie te cudowne questy i immersja, cudny świat i nieskazitelna rozgrywka.. taki botw depcze skyrima jak robaka.. do wiedźmina nawet nie ma co porównywać bo to jest śmieszne
@Daviddos: Było dać się pojmać, trafiasz do więzienia i masz niezłe Shawshank przez parę minut XD. Podsumowując, Skyrim ma swoją specyfikę, może się podobać, może się nie podobać. Bethesdę powinni za tą grę powiesić, bo zmarnowali niesamowity potencjał. Moderzy sprawili, że wyrok jest w zawieszeniu. Niestety wyszukanie odpowiednich modów jest ciężką pracą samą w sobie.
Jak jakiegoś klasycznego rpg'a na długo to Baldury 1 i 2 (na gogu są jak chcesz legalnie i w miarę tanio xd), Pillars of eternity, Divinity Original Sin, Fallout 1, 2 i NV (3 jest jeszcze w miarę do przeżycia ale 4 da się uratować jak masz paręnaście godzin na modowanie). Ewentualnie Tyranny (-50% na steamie teraz) albo nawet Dragon Age origins w których masz w miarę rozbudowaną fabułę i spory lore.
@Daviddos: Skyrim był spoko (choć i tak trochę przehype'owany) w dniu premiery, ale fatalnie się zestarzał. Nie jestem w stanie do tej drewnianej mechaniki walki wrócić po odkryciu takich Dark Soulsów... Fabularnie Skyrim imho też odstaje chociażby od Obliviona.

Ew. spróbuj Morrowinda na modach - grafika wtedy nie kłuje tak w oczy, a mechaniki pozwalały na dużą swobodę.

Z nowszych "klasycznych" RPG to polecam Pillars of Eternity (1, w 2 nie
@Daviddos: skyrim był moim pierwszym rpg i zakochałem się w jego otwartym świecie, ale niestety wiem że jakbym wrócił do niego dzisiaj to poczułbym że jest przestarzały ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niestety tak jest z niektórymi grami, są produktem swoich czasów. W 2011 roku przecie minecraft ledwo miał premierę, a assassin's creed robił się rzygogenny opowiadając po raz enty historię Ezio
@Daviddos: w ogóle pisarstwo w grach rpg to podstawa. Ciekawe dialogi i postacie tworzą grę, jak byłem młodszy to mogłem grać w Skyrima teraz znudziłbym się po 15 min.

Polecam dwie najlepiej napisane gry na świecie: Planescape: Torment oraz Torment Tides of Numenera. Obie wymagają skupienia na poznaniu świata, postaci i samego siebie jeśli chcesz być zadowolony z odpowiedzi których będziesz udzialal w rozmowach. Mam nadzieję że gry z rzutem izometrycznym