Wpis z mikrobloga

Najdłuższy wpis w historii mojego bloga właśnie wjechał na stronę - prawie 30.000 znaków o organizacji wyjazdu na Malediwy!

Zapraszam na FB i IG

We wpisie wziąłem głównie pod uwagę wyjazd na lokalną wyspę, czyli taki sposób, w jaki ja zwiedzałem ten kraj - wspominam co nieco o resortach i cenach tylko dodatkowo. Ktoś pytał czym różni się organizacja wyjazdu na Malediwy od wyjazdu do Wąchocka - rzeczywiście, nie musi się bardzo różnić, ale z tego wpisu dowiesz się:

- ile wydasz na bilet lotniczy,
- jakie ceny czekają Cię na miejscu,
- z jakich wycieczek warto skorzystać,
- jak dopłynąć do hotelu wolno i tanio, albo szybko i drożej,
- którą wyspę wybrać,
- kiedy lecieć na Malediwy,
- czy trzeba się szczepić i na co uważać.

Nie ma tam żadnej tajemnej wiedzy, a jedynie ta dostępna w internecie, ale zgromadzona w jednym miejscu i na świeżo po wyjeździe. Do tego trochę zdjęć z mojego wyjazdu ;) Link poniżej:

Jak zorganizować wyjazd na Malediwy na własną rękę i ile to kosztuje?

----------

TL;DR dla tych, którzy chcą znać koszty a nie chce im się klikać:

W dwie osoby przez tydzień wydaliśmy na miejscu mniej więcej 2000 PLN. W cenie jedzenie, hotel, kilka wycieczek, prom w jedną i motorówka w drugą stronę - kwota nie uwzględnia biletów lotniczych, bo lecieliśmy najpierw do Dubaju, potem na Sri Lankę, dopiero na Malediwy i dalej do Singapuru.

----------

Na prośbę użytkownika @silentpl dorzucam kod zniżkowy na darmową wysyłkę do sklepu, w którym możesz kupić moją książkę "Jak Zaplanować Podróż":

KOD: EZAYVSTE

Link do sklepu - książka JZP

Kupon jest ważny do 30.10 :) Jeśli chcesz wysyłkę paczkomatem, podaj mi numer paczkomatu w wiadomości przy zakupie.

----------

No i ostatnia rzecz - jeśli chcesz, żeby wołać Cię do kolejnych wpisów, zapisz się na MirkoListę:

Kliknij tutaj, żeby być wołanym do kolejnych wpisów

Albo po prostu zaplusuj pierwszy komentarz, jeśli nie chcesz logować się przez MirkoListy.

----------

#zwtravel

małe #pokazmorde #malediwy

#podroze #podrozujzwykopem
źródło: comment_oBw18U9oP9VIbDU60wh68MOC7vLlnGDc.jpg
  • 126
@MrFisherman: nic się nie dzieje, czasem ktoś krzywo spojrzy. Moja generalnie ładnie się ubierała, ale młode dziewoje z zachodu olewały totalnie i latały prawie z gołymi tyłkami xD

godzą się chyba, nie widziałem, żeby coś tam pędzili ;)
@zbigniew-wu: no właśnie różnice nie są tak duże jak chcesz to przedstawić ;)

to już nie czasy kiedy wycieczki z biura do resortu kosztują fortunę. 12k to za całkiem dobry resort, a są też tańsze. A 6k za całość to jakaś mega optymistyczna wersja - sam piszesz że lot z Polski to zwykle 2300 do 3000 (w tej chwili wyszukiwarki nie pokazują lotu za mniej niż 5k za dwie osoby na
lecieliśmy najpierw do Dubaju, potem na Sri Lankę, dopiero na Malediwy i dalej do Singapuru.


@zbigniew-wu: A da się bardziej bezpośrednio, czy różnica w kosztach jest wtedy ogromna?
@bojownik69: dla mnie super, generalnie tam nie jest jakaś mega inna kuchnia, jak w Tajlandii czy Wietnamie. Coś pomiędzy.
@deptacz_gnoju: dzięki, poprawię ;)
@Fallriv: z latających wkurzają tylko komary, z bzyczących widziałem tylko trzmiele, więc luzik. Karalucha widziałem tylko na lotnisku, za to wielki jak pięść xD
@imdb: dzięki mordo, zamykam bloga, odkryłeś wszystkie moje sekrety xD
@slayerNajlepszy: tak, zwykle 2300-3000, ale jak poczekasz to na miękko
@slayerNajlepszy: PS Miras nie chcę się tu kłócić bo rozumiem Twoje racje, po prostu chciałem pokazać, że jak ktoś ma 3-4,5 tysiąca i chce polecieć na Malediwy, to może to zrobić, jeśli nie może przeznaczyć więcej hajsu i wciąż mieć fajne wakacje, z rajską wodą i super wycieczkami.

Można dopłacić, mieć wygodniej - pewnie, tego nie kwestionuję, sam chętnie bujnął bym się do resortu, ale jednak wolę spędzić w podróży trochę
@zbigniew-wu:

nie chcesz zrozumieć, że komuś może pasować założenie szmatki na ramiona kilka razy, żeby zaoszczędzić parę tysi ;)


Tak, bo to akurat jedyna różnica. No i komary zagrażające Dengą ale to w sumie też żadna różnica. I cała reszta o której pisałem wcześniej.

Chciałem tylko żeby czytający to mieli więcej informacji co do alternatywy która obecnie jest bardzo konkurencyjna, ale widzę że przeszkadzam w promowaniu typowego blogaska podróżniczego. W następnym
@zbigniew-wu: jaki odsetek różnych ludzi jest na Malediwach. Wiem, że pytanie dość tendencyjne, ale zależy mi na określeniu procentowej ilości ludzi takich jak typowi europejczycy/amerykanie, murzyny, żydzi, araby oraz rosjanie.