Wpis z mikrobloga

No wiadomo, elita intelektualna internetu to nigdy nie będzie posiadać dzieci, one psują samorozwój. Ale oglądanie patostreamow, famemma bigbrother, Warsaw shore i innych takich pierdół to na wykopie standard, ciekawa sprawa.


@shakerrti1: Nie chcę mieć bachorów i nie oglądam patostrimów, co teraz???
Sama miłość wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suqmadiq2ama: Tylko, że ten film, który wstawiłeś de facto jest anty-antynatalizm. Ta niby bardziej inteligentna para wszystkiego się boi, kłócą się i są nieszczęśliwi. Rodzina z dziećmi, pomimo mniejszego IQ ma większe szane w przyszłości, bo przynajmniej jakiekolwiek.
Ale kogo obchodzi życie po śmierci, lepiej żyć jak lord niż menel z nadzieją na pójście do nieba


@suqmadiq2ama: Tutaj nawet nie chodzi o życie po śmierci, tylko ta pierwsza para w końcu jest nieszczęśliwa i możliwe, że wezmą rozwód, a para z dziećmi jest razem po latach i żyje informacjami z życia dzieci i choćby cieszy się z wnuków. Obiektywnie więcej ich łączy po prostu i to jest zwyczajna kalkulacja.
@suqmadiq2ama: Możliwe, pokazałem tylko drugą opcję, którą sam mi przysunąłeś tym filmem. Zastanawiam się, czy jego autor liczył się z taką interpretacją, czy tylko ja to tak odebrałem. Trochę końcowa scena z tą inteligentną parą kłóci się zpostawioną tezą.