Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Hucie już powyżej 9tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? l dlaczego jest tyle fur za 200k na ulicach jak średnia krajowa to 3k?? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Dziękuję PIS że ukradliście moje marzenia na własny kąt

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 154
  • Odpowiedz
Jak większkość ludzi zarabia koło 2-2,5 tys. a bardzo często nawet mniej


@Tosiek363: tylko nie są to ludzie w miastach z mieszkaniami po 12k z metra

@Scaab: OPie odpowiedź jest prosta. Moim zdaniem jesteśmy ostatnim pokoleniem, które w ogóle może myśleć o kupnie mieszkania w miastach jak Kraków czy Warszawa w sensownej lokalizacji i to raczej trzeba się spieszyć. Popatrz na ceny nieruchomości w takim Londynie, jak nie jesteś w
  • Odpowiedz
@piachu też mi się tak wydaje. Szukałam właśnie mieszkania na kupno w Warszawie. Ceny wywindowane okrutnie, ta bańka nigdy nie pęknie. Nie masz pieniedzy- musisz kupić mieszkanie na pograniczach, gdzie dojazd do centrum zajmie ci godzinę komunikacją. Przy planowanych kolejnych liniach metra, które będą za 3-6lay ceny mieszkań już skoczyły ostro do góry, bo "za kilka lat metro!!!"
  • Odpowiedz
@Scaab: z jednej strony myślę, że kiedyś ceny muszą spaść, ale rozum podpowiada, że to szybko się nie wydarzy. A już są ceny z kosmosu.
Zabawne, bo kiedyś myślałam, że posiadanie chaty wartej milion czyni człowieka szalenie bogatym. Przy obecnych cenach spokojnie bym dostała tyle za mój dom i kawałek ziemi, a nie czuję się wcale zamożną osobą.
  • Odpowiedz
@Scaab: Tak dziala kapitalizm. Ludzie z kasa robia coraz wieksza kase, a Tobie ubywa. Jedynie dzieki automatyzacji wydaje Ci sie ze zarabiasz lepiej, bo rzeczy tanieja ogolnie, ale nie mieszkania, nie ziemia, bo sa limitowane.
Sam widzialem babke ktora przyszla do biura dewelopera i wziela 5 mieszkan z reki, pozniej Ty i inni podobni bedziecie jej splacac, a ona pojdzie po kolejne 5 itd.

Dlatego tylko podatek katastralny moze uratowac biednych
  • Odpowiedz
Rata za mieszkanie warte pół miliona to jakieś 1500 zł miesięcznie.


@WypadlemZKajaka: rata za mieszkanie warte pol melona to okolice 2500 miesiecznie samej raty przy kredycie na 30 lat, do tego dochodza czynsze i #!$%@? i przekraczasz 3
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: ja zakladalem 10% wkladu, no ale nawet liczac dla 400k to wychodzi 1852 raty przy oprocentowaniu 3.75, do tego ubezpieczenie ze 200zl miesiecznie (standardowe czyli zyciowe+mieszkania, wszystkie banki tego wymagaja) i to zakladajac ze kupujesz wyposazone mieszkanie ktorego wcale nie chcesz remontowac
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie: na pewno patrzysz na właściwą tabelkę? Tabela 18, kolumna "Ogółem", tam masz decyle dla całości opracowania. Ew. w przypadku tej kwoty to patrzymy już w tabelę 16, mieści się pomiędzy 7% a 8%.
  • Odpowiedz