Wpis z mikrobloga

Kryzys egzystencjalny jest kwestią czasu u inteligentnego człowieka.


@HAL__9000:
"Śmierć to kwestia czasu wiec zabije sie teraz"
Teraz zrozumialem ze pedofilia jest ok, bo to kwestia czasu kiedy dzieci rozpoczna inicjacje seksualna.
Mlodzi ludzie nie maja takich zdolnosci intelektualnej czy madrosci zyciowej jak dorosli

Efilizm jak kapliczka (brak mi lepszego slowa) z ktorej mozesz wyjsc szczesliwym czlowiekiem jak i potwornie rozdrartym wewnetrznie, czesto jest to cos pomiedzy


Wlasnie trzeba sobie odpowiedziec
@TopBusta

Sorry, usunęłam komentarz zanim odpisałeś, żeby nikt nie pomyślał, że wyciągamy te same wnioski. Nie wiem, czy cytowałeś z pamięci, ale nie użyłam takich słów.

To oczywiste, że antynatalizm może prowadzić do kryzysu, bo wiedza jest nieprzyjemna. Ty proponujesz trzymać mordę krótko i podsuwać ludziom kłamstwa, żeby żyło się lepiej - czyli popierasz pchanie tego cyrku dalej.

Czy jakis antynatalista rozwazal moralnosc wyglaszania swojej mrozacej krew w zylach filozofii?


Jak dla
@TopBusta: Nie wiem dlaczego tak usilnie starasz się przypisać antynatalizmowi jakieś właściwości samobójcze. Antynatalizm niczego takiego nie sugeruje. Ba, w jego myśli chodzi o to, żeby tych samobójstw w ogóle nie było, bo jedyne, co generują, to ból i cierpienie. Obwinianie antynatalizmu za pojawianie się myśli samobójczych jest czymś irracjonalnym, bo to nie jest żaden suicydalizm, czy cokolwiek podobnego. Jeśli ktoś ma takie myśli, to przyczyna leży gdzie indziej.

Tak jak
nie użyłam takich słów.

@kruszon_: cytowalem siebie

Ty proponujesz trzymać mordę krótko i podsuwać ludziom kłamstwa, żeby żyło się lepiej.

Nic nie zaproponowalem. Jedynie chcialem poruszyc dyskusje na ten temat

czyli popierasz pchanie tego cyrku dalej.

Nie popieram skutkow do jakich moze doprowadzic antynatalizm, podany mlodej, podatnej na indoktrynacje.

Nie wiem dlaczego tak usilnie starasz się przypisać antynatalizmowi jakieś właściwości samobójcze


@HAL__9000: W tym wpisie, nawet o tym nie wspomnialem
@TopBusta:

twierdze rowniez ze antynatalizm moze przyczynic sie do samobojstwa


Jedyną przyczyną samobójstw jest życie. Myślisz, że jak wszyscy zapomnimy o antynatalizmie, to nagle ludzie przestaną je popełniać? Że przestaną mieć kryzysy egzystencjalne? Będzie jeszcze gorzej, a końca nie będzie widać.

Fatalny brak wiedzy ile religia wniosla do naszej kultury i obyczajów


Sugerowanie, że nie dałoby się tego wnieść bez religii...

Poza tym, to i tak nic w porównaniu ze złem