Wpis z mikrobloga

W weekend poczulem sie fatalnie i pojechalem sam, bez wzywania karetki do najblizszego szpitala. Opowiedzialem w skrocie co mi dolega, tam jakis pielegniarz (nikogo innego nie bylo) wzial spisal co mi sie dzieje, zrobil ekg, zmierzyl cisnienie, po czym zadzwonil po karetke, zeby przewiezli mnie do specjalistycznego szpitala oddalonego o 20 kilometrow. Na miejscu pobrano krew i wykonano kilka innych badan po czym po 5 godzinach puszczono mnie do domu stwierdzajac, ze z sercem jest ok i przyczyna moze byc zoladkowa.

Karetki nie wzywalem, taka decyzje podjal ten pielegniarz po zobaczeniu ekg, mojej bladej jak sciana twarzy i zmierzeniu cisnienia, ktore bylo duzo za duze. W szpitalu poczatkowo mieli robic tylko badanie krwi i puscic mnie do domu, a doszlo do tego kilka innych kardiologicznych zabiegow. Dodam, ze od paru lat lecze sie na serce.

I teraz pytanie: czy i jak duzego rachunku moge sie spodziewac? Eigen Risico niewykorzystane.
#emigracja #holandia
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@De0s: @karmelkowa twierdzi tak, Ty inaczej, a ja chyba musze zjechac na urlop i odpoczac...

Jedna sprawa mnie zastanawia i w niej upatruje nadzieje: w styczniu 2016 mialem operacje zlamanej reki i nie zaplacilem za nia nic, nie przyszlo zadne pismo, nikt podczas moich kolejnych pobytow w Holandii mnie nie scigal w zwiazku z ta sytuacja. Wtedy nie placilem nic, a teraz to sie skonczy na 885 euro, chociaz
  • Odpowiedz
@Delo: A komu to €23 płacisz? Podpisywałeś jakieś ubezpieczenie? Było tam coś o ryzyku własnym? Musisz mieć jakiś kontrakt na to.
  • Odpowiedz
@Tuff: w umowie nie ma nic o ryzyku wlasnym. Podstawowe ubezpieczenie plus opcja no risk:

,, HollandZorg No Risk I to dodatkowe ubezpieczenie, które oprócz dodatkowych zwrotów obejmuje również wymagane prawem odliczenie. Ubezpieczony korzysta z niższej składki na ubezpieczenie zdrowotne poprzez maksymalne dobrowolne odliczenie. Czy ubezpieczony wymaga opieki w ramach podstawowego ubezpieczenia, do którego ma zastosowanie wymagany prawem nadwyżka? Następnie koszty wymaganego prawem odliczenia są zwracane przez HollandZorg No Risk
  • Odpowiedz
@Delo: No to trzeba było to od razu wkleić, masz jak byk napisane, że nie płacisz ER bo to jest pokryte właśnie przez to dodatkowe ubezpieczenie zbiorowe
  • Odpowiedz
@Tuff: znalazlem to przed chwila. Na umowie jest napisane tylko, ze to jest ubezpieczenie z ta opcja, opis przekleilem ze strony Hollandzorg. Oby tak faktycznie bylo, jak tam jest to opisane, bo jeszcze z godzina rozmyslania nad tym i bedzie ze mna zle. Czuje sie bardziej wykonczony, niz po dniu pracy.
  • Odpowiedz