Wpis z mikrobloga

Jak to jest, Waszym zdaniem, z zachowaniem kierowców i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych? Przejeżdżanie na czerwonym pulsującym świetle i przechodzenie między rogatkami albo omijanie ich przez samochody? Dobrze? Niedobrze? Uzasadnij!
(Chyba wywołam burzę takim debilnym pytaniem ( ͡° ʖ̯ ͡°))

A dziś\/
54 102 HALNY planowo 07:02 z Poznania Głównego
48 101 BARNIM planowo z Wrocławia Głównego 09:47
#atencyjnymaszynista #atencyjnyniebieskipasek #kolej #pkp #intercity #100twarzykolejarzy #podroze #poznan #wroclaw i dziś dodatkowo #kiciochpyta i #bezpieczenstwo
Pobierz
źródło: comment_tiypOzjv23akCq0L4TEoOn1XBXHNJNcw.jpg
  • 42
@Pociongowy dla mnie dobrze, że ludzie omijają rogatki, bo duża szansa że skończy się to dla nich tragicznie, a jak osobniki słabe/głupie wyeliminuje się z populacji to dobrze. Nie mam żalu dla ludzi, którzy ulegają wypadkom na przejazdach. O ile jak masz w mieście czerwone, to może być tak, że nic nie przejedzie z poprzecznej ulicy, o tyle na torach czerwone światło oznacza że pociąg będzie ZAWSZE. I jeszcze pieszego mogę zrozumieć,
@konstelacjaniesamowitosci Nie zawsze musi być na horyzoncie, a Tobie coś może się stać przechodząc przez taki przejazd i możesz się przewrócić lub coś.. Ale czaję. To jest jakaś pokusa, która może utwierdzać w przekonaniu że "mam czas, zdążę"

@SebaD86 popieram w sumie to co piszesz ALE... co z tymi wszystkimi, którzy przez wypadek z udziałem takich kierowców lub pieszych muszą czekać nierzadko 3 godziny lub wiecej bo prokurator, komisja itp?
@kupczyk no niestety PKP PLK nadal mają za mało monitorowanych przejazdów i rzadko występują o ukaranie kierowców. Zawsze jeśli zauważysz takie zdarzenie śmiało możesz nagrać i policji wysłać, ona powinna się tym zająć. Ale jestem za podniesieniem wysokości mandatów do takich kwot że w końcu zaczęło by boleć
Przejeżdżanie na czerwonym pulsującym świetle i przechodzenie między rogatkami albo omijanie ich przez samochody?


@Pociongowy: ja zawsze czekam i hejtuję tych, co przechodzą/przejeżdżają przez zamknięte, ale czasami to az mnie krew zalewa gdy muszę czekać na tych rogatkach 10 minut. Powinno to być jakoś sprawniej zrobione, a nie tyle czasu.
Jak jeździłam do liceum to czasem ktoś z rodziny mnie odbierał z pociągu, od domu do stacji było lekko ponad kilometr
@Pociongowy przechodzę czasem pod zamykającymi się rogatkami, chociaż tylko pod swoją pracą, gdzie:
1. Jeżdżą tylko pociągi towarowe
2. Od zamknięcia rogatek do przejazdu są minimum 3 minuty - wszyscy na to bardzo pomstują
3. Jest dobra widoczność
4. Pociągi bardziej się toczą niż jadą

Wiem że to nie zgodne z prawem, ale nie chce mi się czekać 5-10 minut aż taki kolos się przetoczy. Samochodem inna sprawa - zawsze czekam.

Zresztą
@ManWithOutNick: Ja tak samo, przejście jest przy uczelni. Rogatki są praktycznie połączone dodatkowo z peronem, więc pociągi tam się "kulają". Zawsze można założyć, że człowiek się potknie, złapie skurcz, ale wiadomo jak to w życiu bywa "nieee, mnie się nic nie stanie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Limonene mnie też to irytuje. Ja mieszkam na granicy Poznania z wiochą, którą to granice stanowi liniabkolejowa i tam przejazd jest obsługiwany przez droznika. Już pal licho, że jest tam ogromny ruch pociągów bo jakieś 140 dziennie więc średnio 30 min na godzinę jest zamknięty ten przejazd ale !!!! Pociąg jadąc w kierunku Pz jest 2 km od przejazdu A rogatki już są zamknięte!!! Trochę irytujące jak się czeka przed nimi Bo
@Rozbrykany_Kucyk jadąc z Częstochowy są przejazdy zautomatyzowane, które zamykają przejazd na jakieś 40 sek przed przejazdem pociągu I to jest spoko. Wtedy i kierowcy przejeżdżając tam wiedza że respektować światła na stoj i znak stop.

@konstelacjaniesamowitosci no wiadomo. To najbardziej kusząca perspektywa właśnie ale wiesz czy akurat ten w peronie się zatrzyma? ¯_(ツ)_/¯

@ManWithOutNick tu się zgodzę. Jeśli linia jest tylko dla towarów i to o ograniczeniu prędkości takiej, że faktycznie się
Całe szczęście że mają zrobić w końcu tunel za niedługo to będzie zbawienie dla wszystkich


@Pociongowy: czy to ma być tunel w Puszczykowie? Bo jak tak, to niektórzy mieszkańcy się prędzej do tych torów przywiążą, niż pozwolą tunel zbudować XD
czy to ma być tunel w Puszczykowie? Bo jak tak, to niektórzy mieszkańcy się prędzej do tych torów przywiążą, niż pozwolą tunel zbudować XD


A to dlaczego tak ? Coś więcej możesz powiedzieć na ten temat?
@Pociongowy: Nie znam całej sytuacji dogłębnie, ale ludzie tam strasznie protestują przeciwko temu tunelowi (jak w sumie przeciwko wszystkiemu, nawet jak się sklepy otwierają) bo budowa tunelu spowoduje wycinkę kawałka lasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pociongowy: 1. Ludzie to podludzie przechodzący pod rogatkami i omijający je autem. 2. Kierowcy nie potrafią zachować się w obszarze przejazdu tzn. nie czekają aż samochody zjadą z torów, żeby nie utknąć między zamykającymi się rogatkami, nie czekają aż po otwarciu przejazdu zgasną czerwone światła - tylko dzida jak tylko miejsce pod podnoszącą się rogatką na to pozwoli. Jak tylko ktoś zachowuje się zgodnie z przepisami zostaje obtrąbiony przez furiatów. 3.
@Limonene ( _) aha fajnie tam

@zkmowiec
ad. 1 zgadzam się w pełni
ad. 2 tacy co trąbią to też podludzie. Tyle razy pokazuje dzbanom że jak nie mają jak zjechać to kiego #!$%@? pchają się na przejazd to jeszcze ja zostaje zwyzywany od najgorszych bo oni mają prawo jazdy i nie będę ich pouczał A potem ze PKP ponosi w takim wypadku winę. Idiotyzm !!!(°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pociongowy: plewiska/junikowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam staram się nie przechodzić, ale jak o drugiej w nocy czekałem 10 minut na automatycznych rogatkach i nadal nic nie było widać, to się #!$%@?łem