Wpis z mikrobloga

@Kombinat: jako absolutny maniak kawy powiem, tylko kawiarka. Bardzo dobre i w rozsądnej cenie 100-200 zł wystarcza Ci na lata. Najwazniejsze, musi być ze stali nierdzewnej bo inaczej rozpadnie Ci się w rękach po chwili. Olej lejki i inne cuda. Kawa z dobrej kawiarki spokojnie może się równać takiej z ekspresu za 1000 zł. Oczywiście syp do tego coś lepszego niż tchibo :)
@Kombinat kawę możesz robić na wiele sposobów... tylko musisz mieć dobrą kawę do parzenia.

Z kawiarki jest lepsza, niż zalewanie wrzątkiem w kubku. Z kolei z ekspresu jest lepsza, niż z kawiarki. Jeżeli chcesz eksperymentować to filtr papierowy i taki lejek jak powyżej. Wtedy możesz zalewać wolniej, szybciej, cieplejszą albo chłodniejszą wodą. Możesz też zrobić cold brew, czyli zalać zmieloną ławę zimną wodą na 12h... wtedy wyjdzie kawa delikatna w smaku i
@enron jaka polecasz kawę do ekspresu przelewowego? W ziarnach ofc

I jak to technicznie się dzieje ze kawa świeżo zielona ma inny smak niż zmielona I zapakowana próżniowo
@Kombinat co kto lubi. Brat mnie odwiedził na weekend, zrobiłem mu kawę w kawiarce - dobrą arabike ziarnista, zielona bezpośrednio przed parzeniem no i wypił, nic nie chwalił, ale i się nie żalil. Na drugi dzień rano poszedł do sklepu, kupił sypaną mkcafe czerwoną i już więcej mojej kawy z kawiarki nie chciał ¯_(ツ)_/¯ Także nie ma zasady.
@enron jaka polecasz kawę do ekspresu przelewowego? W ziarnach ofc


Z przelewowego ostatnio korzystałem ze 20 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po prostu taką, która Ci smakuje. Są sklepy z kawą, w których możesz skosztować sprzedawanych kaw - równie dobrze może to być masówka jak Tchibo, jak i np. Pożegnanie z Afryką gdzie masz bardzo duży wybór kaw. Na początek wypij sobie po prostu espresso w
Czy #kawa z kawiarki jest lepsza niż taka zwykła sypana i zalana wrzątkiem?


@Kombinat: Z kawiarki jest znacznie gorsza. Właśnie dlatego ktoś wymyślił kawiarki, żeby obrzydzać ludziom smak kawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aberrracja: @zasadzka01: @enron: @krzych0: @PotwornyKogut: @PotwornyKogut: @antek_akrobata: powiedzcie mi, czy wy wszyscy pijecie czysta kawę prosto z kawiarki? Mam kawiarke okrągła bialetti od roku, bardzo sobie chwalę, pije różne kawy - od marketowych (Lavazza ora, davidoff) do świeżo palonych mielonych zaraz przed, ale w żadnym przypadku nie pije ani nie podaje jej w czystej formie. Dolewam 1:1 wody lub mleka, w zależności co kto lubi.