Wpis z mikrobloga

@Kombinat właśnie skończyłem pić ;) nawet kawiarke mam taką samą ;). Tak jest lepsza ma zdecydowanie lepszy aromat, jest klarowana (brak fusów). Oczywiście pod warunkiem, że wsypiesz tam dobra kawe a nie Tchibo family ;). Kawiarke to koszt 3 kaw w popularnej sieci z napojami kawopodobnymi więc kup i sprawdź sam. Osobiście to mój ulubiony sposób parzenia kawy.
  • Odpowiedz
@Kombinat: mam kawiarke a teraz kupilem zwykly ekspres kolbowy za 250 zeta. Z kawiarki kawa jest imo nieco tylko lepsza niz parzonka. Cisnienie to okolo 1,5 bar gdzie kazdy ekspres daje 15 bar. Jak masz miejsce w kuchni to kup kolbowy od razu. Plus masz dysze do spieniania mleka.
  • Odpowiedz
Najlepsza kawa to kawa Świerzno mielona! I jak jest dobrej jakości czyli taka lavazza i wyżej to nie ważne jak robiona będzie dobra ʕ··ʔ
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@Kombinat: kawiarka to fajne urządzenie jak nie masz kilku wolnych tysięcy na maszynę do espresso. Kupisz sobie świeżo paloną kawę np. brazylijską, zmielisz w młynku (kawa do kawiarki potrzebuje trochę grubszego zmielenia niż te paczkowane, zresztą świeże zmielenie jest najważniejszą rzeczą w kawie), wlejesz prawie wrzątek do dolnego zbiorniczka żeby kawa się tak długo nie parzyła bo będzie gorzka, przelewasz do filiżanki (najlepiej wcześniej, tak żeby kawa lekko przykryła dno
  • Odpowiedz
@Kombinat: bardzo dobra. ale. miałem wcześniej kawiarkę o podstawię okręgu, teraz kupiłem taką kanciastą. Mam wrażenie, że kawa z takiej kanciastej jest lepsza. Nie wiem, czy grubość ścianek mają wpływ na sposób zaparzania i smak... ale wychodzi na to, że mają. Kupuj kanciastą
  • Odpowiedz