Wpis z mikrobloga

@nowylogin234: Ja ci mogę napisać :P
Podstawowa zasada - NIE WYSUSZAJ, NAWILŻAJ.

Dla niezbyt problematycznej cery bez trądziku:

1. Rano i wieczór mycie DELIKATNYM żelem do mycia twarzy bez jakichś mocnych detergentów
2. Krem NAWILŻAJĄCY po myciu
3. Raz-dwa razy na tydzień DELIKATNY peeling drobnoziarnisty

Tyle, to jest taka podstawa podstaw, jeśli mimo tego dalej masz jakieś problemy, to się można bawić w konkretniejsze dobieranie składników.
  • Odpowiedz
@r__k: a byłabyś w stanie też dopisać marki co konkretnie miałbym pokupowac? W sensie można wybrać po wizażu np. No i powiedzmy mam w domu jakiś Cetaphil Dermoprotektor czyli rozumiem to by mogło być za punkt 2?
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Ogólnie Cetaphilu nie lubię, bo daje ci praktycznie tylko warstwę ochronną bez nawilżenia, więc tak sobie.
( Od razu uprzedzam, że siedzę w całkowicie naturalnych kosmetykach - to uratowało skórę moją i moich znajomych ;) )

Wracając do meritum - dla facetów bez dużych problemów dermatologicznych, którzy chcą zacząć jakiś podstawowy ogar polecam zawsze coś z linka poniżej. Jak na razie nikt nie narzekał, a według mnie stosunek cena do
  • Odpowiedz
@r__k: super jeśli by się dało zrobić tak że bym się odezwał po jakimś czasie i dalej miałabyś ochotę coś tam podpowiedzieć z tą pielęgnacja to byłbym bardzo wdzięczny ;D

A mam takie pytanie bo z tych co podałaś mnie dotyczą w zasadzie chyba tylko te 4. No i co z resztą, z tego co widzę to musiałbym wziąć ten peeling który mam nakładać nie 1/2 razy na tydzień, oraz krem
nowylogin234 - @r__k: super jeśli by się dało zrobić tak że bym się odezwał po jakimś...

źródło: comment_eL4yVQBj9FJfD7ifoNjBcbBIDgDXpsBQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Okej, to wygląda na to, że twoja skóra nie jest taka bezproblemowa i lepiej ją trochę inaczej potraktować :)

Zacznę od tematu kosmetyczki - ja za bardzo nie polecam, zwłaszcza osobom zielonym w temacie. Staram się dokładnie wiedzieć co i dlaczego nakładam na twarz, ponieważ mam bardzo wrażliwą i skłonną do zasyfiania cerę. Przerzuciłam się jakoś na początku roku na całkowicie naturalną pielęgnację, mam pod ścisłą kontrolą każdy składnik, który
  • Odpowiedz
@r__k: Rany jak się cieszę że mi ktoś wytłumaczy co i jak, dzieki ;D. Tak więc, moja skóra jest obecnie w porządku, wyleczona bez żadnych pryszczy. Po prysznicu potrafi być spięta - nie wiem na ile to był dodatkowy powód izoteku który brałem w tamtą zimę - ale na zimę, strasznie to przybiera na sile. skóra na czole - bywała po prostu popękana, były takie płaty skóry jak na pustyni. Teraz
  • Odpowiedz
@nowylogin234: izotek działa wyjątkowo wysuszająco, więc Twoja skóra wynaga teraz ekstra nawilżenia :) polecam dodawać do kremu jeszcze troszkę żelu aloesowego, który ma też właściwości kojące, więc szybciej powinno ci zejść zaczerwienienie. Dwie firmy mają łafne składy - Equilibra (do zamówienia w SuperPharm z odbiorem w sklepie) i mój faworyt Aloesove (lepiej się rozprowadza, do kupienia w Tesco na pewno). Tylko niech to będzie faktycznie żel aloesowy, a nie jakieś wynalazki
  • Odpowiedz
@nowylogin234: a jak nie masz ropnych wyprysków, to taki drobnoziarnisty peeling będzie ok, na razie próbuj raz w tygodniu tylko.

I sprawdź żel, bo boję się czy nie będzie za mocny przy takiej cerze. Ja miałam super uczucie ściągnięcia po każdym myciu i musiałam się przerzucić na coś jeszcze delikatniejszego, więc tak się zastanawiam, jak będzie u Ciebie. Nie chcę Ci niepotrzebnie dokładać ekstra kosmetyków, bo może się okazać, że żel
  • Odpowiedz
@r__k: często mam coś takiego jak takie ściągnięcie. Więcej, często po różnych żelach albo maściach miałem aż takie pieczenie że musiałem zmyć. Daj to najdelikatniejsze o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@r__k: chciałem też Cię zapytać o barierę hydrolipidową czy na ten temat też masz jakąś wiedzę i co powiesz.

Znalazłem takie dwa linki jeszcze:http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/07/449-myda-kompendium-wiedzy.html?m=1

Do tej pory używałem tylko dove bo zauważyłem że nie mam tak popękanych skórek od paznokci jak przy innych mydłach. Pewnie zasługa tego obniżonego pH. Powinienem całkowicie zrezygnować z mydła?

Po odstawieniu mydła można spodziewać się nasilenia niedoskonałości cery- dzieje się tak, ponieważ skóra wciąż będzie
  • Odpowiedz
@nowylogin234: no to okej, bo jest kilka wariantów, więc będzie długo...
Najdelikatniejsze dla skóry jest zmywanie dwuetapowe - najpierw jednym produktem zmywasz/rozpuszczasz nagromadzone sebum i brud a potem to zmywasz delikatną pianką. Testowałam kilka produktów, moi znajomi również, więc poniżej zamieszczam testowane przez nas propozycje.

(celowo pomijam mycie samym olejem - tak zwane OCM - ponieważ wyjątkowo łatwo sobie zrobić krzywdę :P )

Etap pierwszy - rozpuszczanie syfu (wieczorem):
- najtańsza
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Znam tego bloga, kiedyś czytałam, ale teraz nie przepadam. :P Natomiast tak, zgadzam się z tym o mydłach, wykluczyłam całkowicie mydła, a do twarzy to ich absolutnie nie używaj! Dermatologa nie słuchaj, to jest też całkiem osobna historia :P I tak, na poczatku będzie gorzej, bo twoja skóra będzie dalej nadprodukowywać sebum a ty nie będzie go całkiem usuwał. To normalne i szybko przejdzie.

Przecież wyraźnie napisałam, że Cetaphil NIE
  • Odpowiedz
@r__k: Ale żel do mycia facjaty Natura Siberica ma w składzie SCS, który może podrażniac przy regularnym stosowaniu. Sam się głowie od jakiegoś czasu czym myć twarz - teraz myje tylko wieczorem Duetusem, ale po nim skóra wydaje się być ściągnięta. Dlatego Aloesove też raczej odpada. Miałaś styczność może z zelami Vianka?
@nowylogin234: Sora za podpięcie.
  • Odpowiedz
@vonCarrenau: dlatego doradziłam coś delikatniejszego dla niego. Męska skóra jest z reguły grubsza i mniej reaguje na mocne myjące składniki, a SCS jest zaliczany do średnio mocnych substancji myjących :) dla bezproblemowej męskiej skóry powinien być ok, chyba że jest mocno podrażniona, wtedy warto iść w delikatniejszą pielęgnacje - czyli raczej micele i pianki niż żele.
Dużo osób używa vianka i jest zadowolona, u mnie każdy powodował sacharę na ryju. Jak
  • Odpowiedz
@r__k: Hej ;)
1) Co używać do mycia pod prysznicem zamiast mydła? Tak żeby się domyc, czuć się czystym, co często nie wychodzi jakimiś wynalazkami typu żel pod prysznic który używam w sumie tylko dla zapachu, albo emolienty które w sumie zostawiają filtr na skórze ale nie czuje żeby czyściły i żeby mogły mydło w skutecznosci zastępować, a to kazała mi robić derma.
2) Do czego więc, jakich zastosowań, używa się
  • Odpowiedz
@nowylogin234: trochę mi to zajęło, ale jestem :D

1) jest takie jedno coś, co nazywa się mydło i myje ładnie (zarówno ciało, jak i wlosy!), ale mydłem nie jest i jest bardzo delikatne. To jest mydło cedrowe Babuszka Agafia. Na pewno kupowałam je w Tesco, oczywiście w internecie też jest, baaaardzo polecam.

2) Zależy, cetsphil będzie ok przy bardzo suchej skórze i jeśli już, to powinien być nakładany jako warstwa domykająca
  • Odpowiedz
@Star_Butterfly: Mam czarne cienie pod oczami, to jest na to, czy żeby poprawić sprężystość skóry w tym rejonie? (Co w sumie też mi się przyda xD)

@r__k: na necie pisze że to mydło mocno wysusza plus jest do włosów?

polecasz któryś ten hydrolat? Czy stosuję go pomiędzy plynem, pianka a kremem/żelem? Ile należy czekać pomiędzy?
Co do duetus - krem na noc czy na dzień czy oba. I czym to
  • Odpowiedz