Wpis z mikrobloga

Szukam posta którego tu kiedyś widziałem. OP w 4 prostych krokach wypunktowanych pod sobą w ten sposób

1.
2.
3.
4.

Opisał jak prosto i bardzo tanio dbać o skórę twarzy. Nie mogę go znaleźć teraz, ktoś kojarzy może o co mi chodzi i jest w stanie pomóc?
#dermatologia #kosmetyki #uroda #tradzik
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowylogin234: Ja ci mogę napisać :P
Podstawowa zasada - NIE WYSUSZAJ, NAWILŻAJ.

Dla niezbyt problematycznej cery bez trądziku:

1. Rano i wieczór mycie DELIKATNYM żelem do mycia twarzy bez jakichś
  • Odpowiedz
@r__k: a byłabyś w stanie też dopisać marki co konkretnie miałbym pokupowac? W sensie można wybrać po wizażu np. No i powiedzmy mam w domu jakiś Cetaphil Dermoprotektor czyli rozumiem to by mogło być za punkt 2?
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Ogólnie Cetaphilu nie lubię, bo daje ci praktycznie tylko warstwę ochronną bez nawilżenia, więc tak sobie.
( Od razu uprzedzam, że siedzę w całkowicie naturalnych kosmetykach - to uratowało skórę moją i moich znajomych ;) )

Wracając do meritum - dla facetów bez dużych problemów dermatologicznych, którzy chcą zacząć jakiś podstawowy ogar polecam zawsze coś z linka poniżej. Jak na razie nikt nie narzekał, a według mnie stosunek cena
  • Odpowiedz
@r__k: super jeśli by się dało zrobić tak że bym się odezwał po jakimś czasie i dalej miałabyś ochotę coś tam podpowiedzieć z tą pielęgnacja to byłbym bardzo wdzięczny ;D

A mam takie pytanie bo z tych co podałaś mnie dotyczą w zasadzie chyba tylko te 4. No i co z resztą, z tego co widzę to musiałbym wziąć ten peeling który mam nakładać nie 1/2 razy na tydzień, oraz
nowylogin234 - @r__k: super jeśli by się dało zrobić tak że bym się odezwał po jakimś...

źródło: comment_eL4yVQBj9FJfD7ifoNjBcbBIDgDXpsBQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Okej, to wygląda na to, że twoja skóra nie jest taka bezproblemowa i lepiej ją trochę inaczej potraktować :)

Zacznę od tematu kosmetyczki - ja za bardzo nie polecam, zwłaszcza osobom zielonym w temacie. Staram się dokładnie wiedzieć co i dlaczego nakładam na twarz, ponieważ mam bardzo wrażliwą i skłonną do zasyfiania cerę. Przerzuciłam się jakoś na początku roku na całkowicie naturalną pielęgnację, mam pod ścisłą kontrolą każdy składnik,
  • Odpowiedz
@r__k: Rany jak się cieszę że mi ktoś wytłumaczy co i jak, dzieki ;D. Tak więc, moja skóra jest obecnie w porządku, wyleczona bez żadnych pryszczy. Po prysznicu potrafi być spięta - nie wiem na ile to był dodatkowy powód izoteku który brałem w tamtą zimę - ale na zimę, strasznie to przybiera na sile. skóra na czole - bywała po prostu popękana, były takie płaty skóry jak na pustyni.
  • Odpowiedz
@nowylogin234: izotek działa wyjątkowo wysuszająco, więc Twoja skóra wynaga teraz ekstra nawilżenia :) polecam dodawać do kremu jeszcze troszkę żelu aloesowego, który ma też właściwości kojące, więc szybciej powinno ci zejść zaczerwienienie. Dwie firmy mają łafne składy - Equilibra (do zamówienia w SuperPharm z odbiorem w sklepie) i mój faworyt Aloesove (lepiej się rozprowadza, do kupienia w Tesco na pewno). Tylko niech to będzie faktycznie żel aloesowy, a nie jakieś
  • Odpowiedz
@nowylogin234: a jak nie masz ropnych wyprysków, to taki drobnoziarnisty peeling będzie ok, na razie próbuj raz w tygodniu tylko.

I sprawdź żel, bo boję się czy nie będzie za mocny przy takiej cerze. Ja miałam super uczucie ściągnięcia po każdym myciu i musiałam się przerzucić na coś jeszcze delikatniejszego, więc tak się zastanawiam, jak będzie u Ciebie. Nie chcę Ci niepotrzebnie dokładać ekstra kosmetyków, bo może się okazać, że
  • Odpowiedz
@r__k: często mam coś takiego jak takie ściągnięcie. Więcej, często po różnych żelach albo maściach miałem aż takie pieczenie że musiałem zmyć. Daj to najdelikatniejsze o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@r__k: chciałem też Cię zapytać o barierę hydrolipidową czy na ten temat też masz jakąś wiedzę i co powiesz.

Znalazłem takie dwa linki jeszcze:http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/07/449-myda-kompendium-wiedzy.html?m=1

Do tej pory używałem tylko dove bo zauważyłem że nie mam tak popękanych skórek od paznokci jak przy innych mydłach. Pewnie zasługa tego obniżonego pH. Powinienem całkowicie zrezygnować
  • Odpowiedz
@nowylogin234: no to okej, bo jest kilka wariantów, więc będzie długo...
Najdelikatniejsze dla skóry jest zmywanie dwuetapowe - najpierw jednym produktem zmywasz/rozpuszczasz nagromadzone sebum i brud a potem to zmywasz delikatną pianką. Testowałam kilka produktów, moi znajomi również, więc poniżej zamieszczam testowane przez nas propozycje.

(celowo pomijam mycie samym olejem - tak zwane OCM - ponieważ wyjątkowo łatwo sobie zrobić krzywdę :P )

Etap pierwszy - rozpuszczanie
  • Odpowiedz
@nowylogin234: Znam tego bloga, kiedyś czytałam, ale teraz nie przepadam. :P Natomiast tak, zgadzam się z tym o mydłach, wykluczyłam całkowicie mydła, a do twarzy to ich absolutnie nie używaj! Dermatologa nie słuchaj, to jest też całkiem osobna historia :P I tak, na poczatku będzie gorzej, bo twoja skóra będzie dalej nadprodukowywać sebum a ty nie będzie go całkiem usuwał. To normalne i szybko przejdzie.

Przecież wyraźnie napisałam, że Cetaphil NIE nawilża. Cetaphil robi warstwę na skórze, która zapobiega utracie wody, sam nie nawilża. Dlatego też nie czujesz "wiatru" na skórze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dermokosmetyki to bardzo często zło, nie polecam używania ich, bo serio często nie wpływają dobrze na skórę lub pomagają na krótką metę. Sensibio będzie za mocny, wysuszy cię zupełnie niepotrzebnie. Loreal to badziew, ma na przykład silikon, który daje ci wrażenie, że skóra jest gładka, ale jej nie odżywia. Robi
  • Odpowiedz
@r__k: Ale żel do mycia facjaty Natura Siberica ma w składzie SCS, który może podrażniac przy regularnym stosowaniu. Sam się głowie od jakiegoś czasu czym myć twarz - teraz myje tylko wieczorem Duetusem, ale po nim skóra wydaje się być ściągnięta. Dlatego Aloesove też raczej odpada. Miałaś styczność może z zelami Vianka?
@nowylogin234: Sora za podpięcie.
  • Odpowiedz
@vonCarrenau: dlatego doradziłam coś delikatniejszego dla niego. Męska skóra jest z reguły grubsza i mniej reaguje na mocne myjące składniki, a SCS jest zaliczany do średnio mocnych substancji myjących :) dla bezproblemowej męskiej skóry powinien być ok, chyba że jest mocno podrażniona, wtedy warto iść w delikatniejszą pielęgnacje - czyli raczej micele i pianki niż żele.
Dużo osób używa vianka i jest zadowolona, u mnie każdy powodował sacharę na ryju.
  • Odpowiedz
@r__k: Hej ;)
1) Co używać do mycia pod prysznicem zamiast mydła? Tak żeby się domyc, czuć się czystym, co często nie wychodzi jakimiś wynalazkami typu żel pod prysznic który używam w sumie tylko dla zapachu, albo emolienty które w sumie zostawiają filtr na skórze ale nie czuje żeby czyściły i żeby mogły mydło w skutecznosci zastępować, a to kazała mi robić derma.
2) Do czego więc, jakich zastosowań, używa się tego cetaphilu? Czyli EWENT. należałoby nałożyć go na skórę - po oczyszczenie, po nawilżeniu - aby zrobić jakąś dodatkową warstwę zatrzymująca tą wodę, to nawilżenie w skórze, na dłużej w ciągu dnia?
3) "Myjesz dwa razy - rano i wieczorem, bezpośrednio po myciu nakładasz krem z żelem aloesowym i już."
Krem masz na myśli tą piankę? Ale w tej piance która mi poleciłas, orientalna - nie ma aloesu ;p
3.5) to jeszcze raz bo teraz piszesz że myję rano i wieczorem a potem pianka, a wcześniej że tylko wieczorem (co ma sens, po całym dniu, gdzie po śnie, po prysznicu, nie ma czego zmywać) a pianka rano sama, i wieczorem po umyciu twarzy
  • Odpowiedz
@nowylogin234: trochę mi to zajęło, ale jestem :D

1) jest takie jedno coś, co nazywa się mydło i myje ładnie (zarówno ciało, jak i wlosy!), ale mydłem nie jest i jest bardzo delikatne. To jest mydło cedrowe Babuszka Agafia. Na pewno kupowałam je w Tesco, oczywiście w internecie też jest, baaaardzo polecam.

2) Zależy, cetsphil będzie ok przy bardzo suchej skórze i jeśli już, to powinien być nakładany jako warstwa domykająca - czyli jako ostatni, po kremie nawilżającym. Tylko, jak mówiłam, mogą Ci po nim różne syfy
  • Odpowiedz
@Star_Butterfly: Mam czarne cienie pod oczami, to jest na to, czy żeby poprawić sprężystość skóry w tym rejonie? (Co w sumie też mi się przyda xD)

@r__k: na necie pisze że to mydło mocno wysusza plus jest do włosów?

polecasz któryś ten hydrolat? Czy stosuję go pomiędzy plynem, pianka a kremem/żelem? Ile należy czekać pomiędzy?
Co do duetus - krem na noc czy na dzień czy oba. I
  • Odpowiedz