Wpis z mikrobloga

W popołudniowym dziś #kociporadnik przedstawiam niektóre z firm, które produkują dobrą karmę. Oczywiście mowa tylko o mokrej. Dlaczego nie sucha? To już niedługo w tagu.

O szkodliwych substancjach w kociej karmie pisałam tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44423603/wrzucam-jeszcze-raz-bo-literowki-i-wstyd-mi-widze-/

Dlaczego zawartość tauryny w karmie jest ważna tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44607645/koleandra-dzis-znowu-dietetycznie-kociporadnik-mag/

Zapraszam do obserwowania #kociporadnik ()

Polecam też artykuł:
https://magwet.pl/mw/19858,kot-jako-miesozerca-co-to-oznacza-dla-lekarza-weterynarii?fbclid=IwAR27QlzZsbZOGqxKl8kqXep-T9zU3CzD2a3comShgqOPUfkjSdxQ0TzKq5c

Aby go przeczytać, trzeba się za darmo zarejestrować, ale dla podanych tam informacji warto.

#koty #kitku
Koleandra - W popołudniowym dziś #kociporadnik przedstawiam niektóre z firm, które pr...

źródło: comment_JxkWVCKu5VYv5vWIRbcWttCSvP2ohIFY.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koleandra: @Ranndolf: miałem dwa owczarki. W połowie życia drugiego, znajomy mi uświadomił, ile kasy ładuję w żarcie dla niego. I miał rację. Dało się 100 pln co miesiąc oszczędzić, a pies był dalej szczęśliwy i najedzony. Kot to tylko zwierzę, tak samo jak pies. Jak nie było kotów po wojnie, to za kota dziadek oddał rower. Ale teraz jest ich full, a kupowanie żarcia droższego niż czyste mięso
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: Liczba zwierząt w dzisiejszych czasach to wina wyłącznie nas. Przygarnęliśmy niektóre gatunki pod swój dach, kiedyś z potrzeby, a dziś głównie dla przyjemności. I przez to są problemy, nie bez powodu fundacje robią łapanki i kastrują bezdomne koty, robią to, żeby nie przybywało ich więcej. Chciałabym żyć w świecie, gdzie zwierzęta żyją szczęśliwe w swoich naturalnych środowiskach, ale tak nie jest. Ludzie sprawili, że jest ich za dużo.
Jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@shox Jest to ta sama klasa karm, co łiskasy, gourmety, szeby...

Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% drobiu), substancje mineralne.

Składniki analityczne: białko surowe 11,0%, oleje i tłuszcze surowe 5,0%, popiół surowy 2,0%, włókno surowe 0,3%, wilgotność 81,0%.

Dodatki dietetyczne (na 1 kg): witamina D3 200 IU, witamina E 30 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat) 11,4 mg, mangan (jako siarczan manganawy (II) jednowodzian) 1,4 mg, jod (jako jodan
  • Odpowiedz
Powiedz bezdomnemu lub dziecku w domu dziecka, opcjonalnie w szpitalu, że Twój kot je za 5-7 pln dziennie, a oni za 8 pln.


@dlugi-gr: Całego świata nie zbawimy. Mam też mieć wyrzuty sumienia że moje dziecko je za 30 zł dziennie a mogło za 8? Biorąc zwierzę do domu biorę za nie odpowiedzialność i chcę mu zapewnić jak najlepsze warunki, gdyby nie było mnie stać to bym nie brał, proste.
  • Odpowiedz
@Korybant: () wygląda w takim razie super! Producenci od czasu do czasu zmieniają składy, czasem na gorsze, czasem na lepsze, podana przeze mnie lista nie będzie aktualna długo. Dzięki! Za jakiś czas chcę zrobić wpis ze wszystkimi grafikami zebranymi razem i na pewno je zaktualizuję.
  • Odpowiedz
@Koleandra: Mój kot ma 17 lat i od kilku ładnych lat, ok 6 jest wyłącznie na suchej karmie - acana dzika preria. Po każdej mokrej wymiotuje i widać ze się bardzo złe czuje. Czy uważasz, ze powinnam starać się jednak znaleźć taka mokra po której będzie ok?
  • Odpowiedz
@slepowzroczny: Każda zmiana diety może na początku skutkować rewolucjami żołądkowymi, bo koci organizm jest przyzwyczajony do jakiegoś rodzaju pożywienia. Najlepiej zrobić to stopniowo, tak jak opisałam tutaj:

https://www.wykop.pl/wpis/44678651/we-wczorajszym-wpisie-wiele-osob-pytalo-jak-przest/157634845/

Zawsze warto coś zmienić! A kiedy szanowny senior był ostatnio na badaniach? Te również warto zrobić, nawet te podstawowe :) Jeśli się okaże, że ma jakieś problemy najlepiej najpierw skonsultować dietę z zoodietetykiem.
  • Odpowiedz
@Koleandra hej, robisz świetną robotę, bardzo ci dziękuję :) naczytalam się jakis innych porad i bzdetow i niesmiadomie krzywdzilam koteła :( nowa karma już jest, na szczęście mój siersciuch należy do tych bezproblemowych i nie grymasi a wcina :) Teraz tak myślę, że przez lata zła karma, mokry łiskas i sucha e, purina? chyba tak (plus brak sterylizacji, dopiero niedawno po pierwszej operacji) są przyczyna problemów zdrowotnych mojego rodzinnego koteła, persa.
  • Odpowiedz
  • 0
@lunaria Dzięki za miłe słowa, nie ma za co () A co kotu dokładnie dolega? Bo jeśli jest chory to mimo wszystko dieta powinna być odpowiednio dobrana, pod chorobę, wyniki itp. Nie mam kompetencji w doradzaniu kotom chorym, musiałabyś zgłosić się do dietetyka zwierzęcego (mogę podać namiary na sprawdzonego na pw). Ale pewnie, czemu nie poprawić jakości życia nawet szanownemu seniorowi :) Może samo
  • Odpowiedz
@Koleandra um, teraz będę z pamięci mówić, bo trochę to już temu było (2, 3 lata) narządy rodne jej szwankowały i była tak słaba, że nie wiadomo było czy się obudzi po narkozie, wiem że jest teraz kastratka, ale czy coś jeszcze jej usuwali to już nie pamiętam, mama mi mówiła że wszystkie rodne, ale nie wiem czy to możliwe XD

No co ty, to kot który gardzi GARDZI najlepszymi frykasami,
  • Odpowiedz
  • 0
Ok to teraz odpowiadam :)

1) Sterylizacja to tylko podwiązanie nasieniowodów lub jajowodów, kastracja to całkowite usunięcie macicy oraz jajników u kotek, jąder u kocurów. To pierwsze powoduje jedynie, że zwierze jest bezpłodne, ale nadal ma popędy, drugi zabieg całkowicie je wyłącza (rujkę, znaczenie terenu). Niestety jeśli kotka nie jest rasowa (tzn. nie jest z hodowli z rodowodem i nie będzie rozmnażana, pozostałe koty są nazywane tylko "w typie rasy X), konieczne jest jej bardzo wczesna kastracja, bo później mogą pojawić się problemy zdrowotne, ropomacicze, nowotwory narządów rodnych, listwy mlecznej. Czyli z opisu Twojej mamy wynika, że została wykastrowana i super :)

Jeśli kotka nie chce jeść nic innego 4 posty wyżej masz mój wpis o przestawianiu kota. Jeszcze dodam, że jak nie lubi konsystencji pasztetu możesz najpierw spróbować ją przyzwyczaić tymi śmieciówkami w tej formie, chyba Sheba i Winston takie mają. A potem powoli przestawiać na puszki docelowe.

Załatwianie
  • Odpowiedz