Wpis z mikrobloga

  • 27
Testowanie czegokolwiek na zwierzętach w XXI jest tak wielkim #!$%@?ństwem, tym bardziej że żyjemy w czasach gdzie można wszystko testować na ludziach. Latamy w kosmos, prawie kolonizujemy czwartą planetę układu słonecznego, rozwijamy się tak szybko że cała technologia sprzed dekady jest przestarzała, a najgorsze w tym wszystkim jest to że nie widzimy niczego więcej poza czubkiem własnego nosa, nie interesuje nas nic poza zyskiem. Już nie mogę się doczekać aż wybuchnie jakąś epidemia i zmiecie społeczeństwo z powoerzni ziemi.
https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=MSmAEPD86KM

#nauka #technologia #zwierzaczki #zwierzeta #leki #kosmetyki
  • 40
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ruy_Lopez owszem w pewien nielogiczny sposób napisałem to w tym poście, ale chodzi mi o technologie której używamy na codzień tj. Laptopy, telewizory, telefony, itd. Nikt prawie nie używa już mp3, discmanów, telefonów komórkowych sprzed 8-10 lat. Kupujemy nowe urządzenia a stare wyrzucamy, pomyśl ile tylko śmieci generujemy dziennie.
  • Odpowiedz
wysyłamy tam sondy, łaziki, a pewnie w następnych dwóch dekadach wyślemy tam pierwszych ludzi.


@blvckie: ty jestes tym kolesiem, co to jak dziewczyna sie do niego usmiechnie to juz planuje slub?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bachal w latach 50' nikt nie myślał że wyślemy człowieka na księżyc. Poza tym kolonizacjia księżyca jest chyba mniej opłacalna niż wysłanie ludzi na Marsa.
  • Odpowiedz
@blvckie: no #!$%@? dyskusja na wysokim poziomie
szkoda, ze nie jest uzasadnione co ma wspolnego latanie w kosmos z niemoralnoscia testowania na zwierzetach i ze sa to bednie "bo tak mi sie wydaje, wysnute na bazie ankiety ja + moj stary pijany"
  • Odpowiedz
@blvckie: no sory ale smierc krolika po powiklaniach zwiazanych z nowym lekiem na raka jest nieporownywalnie mniej wazna niz smierci jakiegokolwiek czlowieka, jezeli nie widzisz powiazania to znaczy ze jeszcze utrzymuje cie twoj tata
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Sweet_acc_pr0sa śmierć setek tysięcy zwierząt rocznie jest tak samo ważna dla mnie jak śmierć więźnia skazanego na dożywocie lub wyrok śmierci w mniej cywilizowanych krajach. To na nich, lub na ochotnikach możemy testować wiele produktów, a nie na małpach, psach czy innych zwierzętach ktore tego wyboru nie mają. Jak można przewidziec skutki działania kosmetyków, czy leków na innym gatunku?
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Każdy ma prawo myśleć inaczej, ale usprawiedliwianie okrucieństw "że to tylko zwierzę" jest miarą wartości takiego podczłowieka.
II Wojna Światowa i eksperymenty niemieckich "lekarzy" pokazały to bardzo wyraźnie.
Testowanie leków na ludzkie choroby nie usprawiedliwia testowania na zwierzętach. Organizm zwierzęcia różni się od organizmu człowieka i te wyniki nie zawsze są miarodajne. Chociaż niektórzy dalej będą twierdzili, że cel uświęca środki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@blvckie: testowaliśmy już rzeczy na ludziach. W Niemczech w latach czterdziestych.
Epidemii nie będzie. Między innymi że możemy testować rzeczy na zwierzętach
  • Odpowiedz
Pytanie do wszystkich.

Pojawiają się na ziemi przybysze z obcej cywilizacji, trapią ich choroby. Więc Ciebie, Twoją rodzinę, znajomych, zamykają w swoich laboratoriach, aby testować lek, który pomoże im zwalczyć choroby.

Czy zgodzicie się na to, aby na was testowano, a wy będziecie umierać w męczarniach?
  • Odpowiedz