Wpis z mikrobloga

Czy znacie kogoś kto mając już skończoną szkołę, zdaną maturę i studiował sobie jakiś kierunek i nagle rzuca studia i idzie do roboty by popoludniami siedzieć nad książkami i napisać maturę z boli i chemii od zera z myślą o dostaniu się na medycynie?
Tak właśnie planuję zrobić ale wszyscy mi to odradzają, mówiąc że zmarnuję swoje lata które mogłem poświęcić na studiowanie i że mając tylko trochę czasu po pracy na naukę nie ma się szans w wyścigu z licealistami którzy całe 2 lata ostro ćwiczą pod okiem nauczycieli

#matura #lekarski #medycyna #przemyslenia #studia #problem #biologia #chemia #studbaza
  • 17
@Aureliusz365 Moja znajoma z klasy powtarzała dwa razy mature. Przez ten czas dorabiała sobie, a resztę czasu poświęcała na naukę.

Mam też znajomego, który studiował 4 lata jakiś kierunek i przygotowywał się do matury. Za 4 podejściem dostał się na stomę.
@Aureliusz365 na ile jesteś pewny tego, że chcesz skończyć akurat medycynę, a nie inny kierunek? Medycyna wg mnie to ciężka sprawa - można łatwo się zniechęcić, bo z tego, co mi opowiadała znajoma to pierwsze dwa lata są dosyć #!$%@?.
@Aureliusz365 jeśli jesteś pewien że medycyna to jest to co cię kręci i co chcesz robić do końca życia to zrób to. nie zmarnujesz nic, marnowanie sobie życia to właśnie bycie na kierunku który cię nie interesuje i męczenie się z myślami że mogło być inaczej. matura z bioli i chemii jest do ogarnięcia w kilka miesięcy, jeśli jesteś kumaty i interesują cię te tematy
@Aureliusz365 u nas na wydziale było kilka osób po innych studiach. Jedna osoba była po magisterskich i na pierwszym roku miała chyba 28 lat, druga licencjackie zrobione. A na roku był chyba w ogólo 40-50 latek. Na naukę nigdy nie jest za późno. Co do licealistów, to często wcale oni tacy bystrzy nie są :p
@Monaco: @Monaco: @Szalony_Rozrabiaka: @Levetiracetam:
Panowie u mnie sytuacja jest trochę skomplikowana, bo rodzice niedługo przechodzą na emeryturę i nie będą mieli kasy mnie utrzymywać. W ogóle są wkurzeni tym moim pomysłem.
1) Są jakieś dodatkowe stypendia dla studentów lekarskiego? Jakaś fundacja? Bo na socjalne pewnie będę za bogaty
2) wiecie coś na temat dofinansowań od trzeciego roku studiów niestacjonarnych? Jakie są warunki? Trzeba mieć wysoką średnią? Płacą za
@Aureliusz365: Moim zdaniem, to bez sensu, ale jak chcesz to goń za marzeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do samego dostania się, to jest stosunkowo łatwo. Jak dobrze rozplanujesz naukę i jesteś w miarę zdolny to moim zdaniem w mniej niż rok się przygotujesz, szczególnie, że teraz powstało dużo nowych uczelni i jest presja ze strony władz na produkowanie lekarzy, to też progi są odpowiednio mniejsze niż