Wpis z mikrobloga

Boj, ktory sprawia mi najwiecej trudnosci, ktorego sie najbardziej wstydze no i najmniej przyjemny dla mnie w wykonywaniu. Martwy ciag.

Ale no nic, jedni wyciskaja 100 kg #pdk, inni ciagna jak Quasimodo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

180 x 1 @7,5
https://www.youtube.com/watch?v=7aC_VQDRn3s&feature=youtu.be

150 x7
https://www.youtube.com/watch?v=gT0ozbsBhbI&feature=youtu.be

Nigdy w historii mojego dzwigania nie bylem zadowolony z tego, jak wyglada u mnie klasyk. Ale nie umiem go zrobic tak, zeby mi sie podobal. A sumo jest dla gejow.

Z jednej strony jak go ogladam, to mam wrazenie, ze mi zaraz plecy pekna, z drugiej strony jak ciagne, to czuje lekko i wiem, ze sporo silnych typow ciagnie z zaokraglonymi plecami. Ale to raczej inny rodzaj zaokraglenia. Jak chce byc dzik (a dziki sa silniejsze niz borsuki) to musze nad tym szczegolnie pracowac, bo pole do dodania kilogramow jest ogromne.

#mikrokoksy #latajacydywan
Pobierz DywanTv - Boj, ktory sprawia mi najwiecej trudnosci, ktorego sie najbardziej wstydze ...
źródło: comment_FCSlKmnzHV6phhlo3Ko0KFTcwTAiYSOB.jpg
  • 21
@DywanTv: Naprawdę ogarnij ten ciąg... jeżeli tak plecy wyglądają przy RPE 7,5.... to przy 1RM musi być kompletna tragedia. To jest najgorszy błąd jaki można zrobić w ciągu, ruch kręgosłupa i to pod obciążeniem i do tego odcinek lędzwiowy (Flexion under load).

Zupełnie hip hinge kuleje, brzuch też nie jest trzymany, ciągniesz to "kręgosłupem" jeśli można tak powiedzieć.
Pobierz IntruderXXL - @DywanTv: Naprawdę ogarnij ten ciąg... jeżeli tak plecy wyglądają przy ...
źródło: comment_ufjEeEJRmUVxbIruzebSZNaK27Yh4WqP.jpg
@IntruderXXL: Przy zadnym RPE to nie wyglada dobrze. Tutaj np. 130kg, wiec malutko, a plecy jak sa powyginane, tak sa powyginane. Nie umiem ich wyprostowac i nie wiem co zrobic. Rozciaglem poslady, ale niewiele to dalo. Za to np. trap bar wyglada u mnie dobrze. Moze to kwestia tego, ze raczki sa tam te 5-10 cm wyzej niz sztanga przy zwyklym ciagu.

Nie wiem jak to naprawic. Nie wiem czy to
DywanTv - @IntruderXXL: Przy zadnym RPE to nie wyglada dobrze. Tutaj np. 130kg, wiec ...
@DywanTv: Robisz tak... Wchodzisz tutaj i czytasz punkt 1 https://www.wykop.pl/wpis/42945859/czesc-3-praktyka-piec-punktow-1-hip-hinge-2-napina/

Następnie zaczynasz to praktykować hip hinge z kijem, musisz to opanować. Jak już to opanujesz, bierzesz sztangę z małym obciążeniem i robisz ciąg ale od góry z zachowaniem idealnych pleców, nagrywasz się i patrzysz do jakiego momentu te plecy trzymasz a kiedy dół "sam" puszcza pomimo twoich wysiłków aby go nie puścić. Na tej wysokości ustawiasz bloki i robisz ciąg z
@IntruderXXL: Potrafie robic hip hinge. Na trap barze robilem 167,5 kg x 10 z prostymi plecami, bo bylo wyzej. Tutaj wrzucam trap bar 150 kg. Czy tak by wygladal, jesli problemem byloby nieumiejetne trzymanie brzucha? Hip hinge moglby u mnie byc lepszy, ale chyba nie jest az tak zle, jesli spojrzymy na trap bar?

Problemem u mnie jest

W między czasie albo ogarniasz sam, albo idziesz do fizjo, i zaczynasz pracować
DywanTv - @IntruderXXL: Potrafie robic hip hinge. Na trap barze robilem 167,5 kg x 10...
@DywanTv: kurde tak teraz oglądam i też mam właśnie ten problem. Z tym, że nie zawsze wygląda to aż tak. Czasami minimalnie, czasami bardzo. Mianowicie miednica mi sie podwija przez co zaokrąglają sie plecy tak jak u Ciebie. I nie wiem jak to naprawić :/ Próbuje sie ustawić raz niżej, wyżej, tak i tak, ale ciągle to samo.
@DywanTv: Mi wczoraj 1 rep na 95% poszedł nie najgorzej... Nie było tragicznie xD Ale zmęczyło mnie to już na tyle, że schodząc z ciężaru nawet leciutkie serie były niektóre powtórzenia z lekkim garbem
@DywanTv:
o Panie, poprawiałbym (_ ) To co @Poemat pisze, chociaż moim zdaniem zwłaszcza to prosty i b-l. Po rozbiciu do aktywacji pośladkowy i najszerszy. Do poprawy jest też pozycja wyjściowa.
Boj, ktory sprawia mi najwiecej trudnosci, ktorego sie najbardziej wstydze no i najmniej przyjemny dla mnie w wykonywaniu.


@DywanTv: opisałeś mnie jeżeli chodzi o wyciskanie leżąc xD