Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wróciłem z głosowania i zachęcam wszystkich do wygospodarowania chwili aby pójść oddać głos na swoich kandydatów. Powiem szczerze, że jak na tę godzinę zaskoczył mnie spory tłum głosujących emerytek i emerytów, a msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała. Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Mam nadzieję, że młodzi też dadzą dziś radę.

#wybory
  • 217
  • Odpowiedz
Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać.


@LukaszN: Bo wybory do EU są wyborami drugiej kategorii i nikogo nie interesują wybory, do instytucji, która nieformalnie ma mały wpływ na ich życie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@LukaszN: wczoraj byłem na spotkaniu ze znajomymi. Okazuje się że tylko ja i dziewczyna na 6 osób idzie jutro głosować. Na pytanie dlaczego nie, odpowiedzieli że nie zdążyli się dopisać do spisu. #!$%@? mać no.
  • Odpowiedz
@LukaszN Właśnie też wróciłem. Mnie zaskoczył widok jednak wielu młodych ludzi, że aż musiałem czekać na swoją kolej. Ale fakt, msza jeszcze trwała.
Mam wrażenie, że dziś może być duża frekwencja, oby jeszcze z pozytywnym dla kraju wynikiem.
  • Odpowiedz
@LukaszN oprócz jednego kolesia w komisji byłem jedynym który był poniżej 50 lat, kilku poniżej 60 było ale połowa nie głosowała z tego co zauważyłem tylko byli mamuśki przeprowadzić z czego jedna taka typowa "chce rozmawiać z menadżerem" wskazała palcem gdzie zaznaczyć za co została upomniana przez emerytów z komisji ale mogło być tak że po prostu wskazywała nazwisko które matka chciała zaznaczyć od tak by było szybciej nie oceniam. Ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LukaszN: ale to są jaja w #!$%@? że ktoś się jeszcze łudzi że coś się zmieni xD o #!$%@?, jak dobrze wyrosnąć z bycia takim kucem xD
  • Odpowiedz
@LukaszN: zależy, gdzie mieszkasz i jaki jest poziom wykształcenia tychże seniorów. Panuje stereotyp, że starzy ludzie wierzą, chodzą do kościoła i głosują, jak „pambuk” przykazał (nie zapominajmy również o tzw. komuchach i wdowach ubeckich - sic!).
Nawet moja babcia - dekadę temu zadeklarowana ... - odczuwa silny dysonans poznawczy związany z obecnymi porządkami. :D
  • Odpowiedz
@murdoc: ciągle coś się zmienia, a to, że tego nie dostrzegasz, oznacza, że nie interesujesz się wydarzeniami z Polski i polityką (fake newsy z wypoka się nie liczą z oczywistych względów). Zmiany raz zachodzą subtelnie, raz skokowo; nawet dotychczasowy duopol nie jest tym samym, czym był przed wyborami i wyjazdem Tuska do Brukseli.
  • Odpowiedz