Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wróciłem z głosowania i zachęcam wszystkich do wygospodarowania chwili aby pójść oddać głos na swoich kandydatów. Powiem szczerze, że jak na tę godzinę zaskoczył mnie spory tłum głosujących emerytek i emerytów, a msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała. Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Mam nadzieję, że młodzi też dadzą dziś radę.

#wybory
  • 217
  • Odpowiedz
  • 0
@LukaszN Ja nie mogę się doczekać a żeby pójść zagłosować cieszę się że żyje w wolnym, demokratycznym kraju gdzie mogę wybrać swoje kandydata czuję się jakbym walczył o lepsze jutro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@LukaszN: młodzi ludzie to mają w dupie. Powyjeżdżali na studia lub do pracy do większych miast i nawet nie pomyśleli o tym żeby sobie zapewnić możliwość głosowania poza miejscem zameldowania.
  • Odpowiedz
w lokalu odniosłem takie samo wrażenie, a chwilę wcześniej byłem na maszy... Ha tfu proboszcz zachęcał do pójścia na wybory i zagłosowania na ... Chyba możecie się domyślać.

Niestety nie mam tego nagranego, a to jawne łamanie ciszy wyborczej.


@Airkamil: Ale za tydzień grzecznie pójdziesz do kościoła, dasz na tacę, a na domaganie się karania ukrywania zboków przez kościół rykniesz "jak śmiecie szkalować kościoła, lewaki?!".
  • Odpowiedz
@hehenuanek byłem tam w związku z uroczystością rodzinną. Co do zboków w czarnych kieckach to jestem z tych którzy domagają się rozliczenia ich za te przestępstwa. Jestem za rozdzieleniem kościoła od państwa i zakończeniem finansowania tej instytucji z budżetu. Także nie rozpędzaj się z taką opinią
  • Odpowiedz
@Mrboo: biorac pod uwage piramidę wieku, to wyborcy PIS starzeja sie, co powoduje jeszcze wiecej transferow socjalnych w tę najbardziej karna i wierna grupe wyborcow. Skąd władza bierze na ich zachcianki pieniazki, a no z podatkow.Czyli przykrecamy srube jeszcze bardziej

Parafrazujac film braci Cohen "To nie jest kraj dla młodych ludzi" ( dla młodych , starszych i najstarszych) , kraj dla nikogo
  • Odpowiedz
@senator_bomba a daj spokój z Kukizem, ludzie mu zaufali a on stał się chorągiewką i stworzył partię która się szybko rozpadła. Z konfą może być różnie, ale jest tam kilku młodych zdolnych ludzi którzy mają fajne pomysły. Zawsze lepsze to niż konserwa okupująca koryto od 89 roku.
  • Odpowiedz