Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wróciłem z głosowania i zachęcam wszystkich do wygospodarowania chwili aby pójść oddać głos na swoich kandydatów. Powiem szczerze, że jak na tę godzinę zaskoczył mnie spory tłum głosujących emerytek i emerytów, a msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała. Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Mam nadzieję, że młodzi też dadzą dziś radę.

#wybory
  • 217
  • Odpowiedz
@LukaszN: poowiedzmy sobie szczerze, wiadomo kto wygra tą kadencję. I jakie dwie partie zdobędą przynajmniej 70% głosów jeżeli nie 80%. Na samorządowych mieli bodaj 83%, to było coś strasznego, jakby tu jakiś system dwupartyjny rodem z USA panował. Tyle że w USA obydwie partie mają coś do gadania w rządzie, a nie tak jak u nas że sobie pisiaki zdobyły parlamentarną większość mając jedynie 19% głosów (względem całk. liczby uprawnionych
  • Odpowiedz
@Antorus to jedna sprawa, a drugą sprawą jest jawne łamanie praworządności i konstytucji. Mam nadzieję że ich kiedyś spotka za to trybunał stanu, kiedyś takich tyranów się karało ścięciem
  • Odpowiedz
Obawiam się, że znowu "dziadki" wybiorą nam władzę...


@Mrboo: Niestety tak może być, widzę to na swoim przykładzie. Pracuję poza miejscem zameldowania, rozchorowałem się w ostatnich dniach i nie wrócę na wybory, a taki miałem plan. Podobnie mojemu koledze też wypadła nagła sytuacja, że nie będzie go w lokalu, do którego jest przypisany.
A takich ludzi - młodych, pracujących poza miejscem zameldowania, bo wyjechali na studia i zostali w dużych
  • Odpowiedz
@LukaszN: bardzo mnie cieszy mobilizacja seniorow, oni potrafia zrozumiec czym sa wybory, natomiast mlodzi mowia ze ich to nie interesuje a pozniej narzekaja, niech rzad wybiora odpowiedzialni ludzie
  • Odpowiedz
@Mrboo: No, nie piszcie, że dziadki odbiorą nam władzę. Nie wszyscy "my" to stare ustawione rodziny urzędnicze i SBeckie. Uczciwy, patriotyczny rząd, który troszczy się o zwykłych zjadaczy chleba to dla większości najlepszy wybór.
  • Odpowiedz
@LukaszN Właśnie wróciłam z wyborów. Podczas uzupełniania moich kart do glosowania zostałam zapytana przed dwie starsze osoby o to, dlaczego są dwie karty. Jedna zaczęła nawet głośno się zastanawiać nad tym na kogo zagłosować.

Trochę przeraziła mnie wizja tych wyborów...
  • Odpowiedz