Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wróciłem z głosowania i zachęcam wszystkich do wygospodarowania chwili aby pójść oddać głos na swoich kandydatów. Powiem szczerze, że jak na tę godzinę zaskoczył mnie spory tłum głosujących emerytek i emerytów, a msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała. Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Mam nadzieję, że młodzi też dadzą dziś radę.

#wybory
  • 217
  • Odpowiedz
@Kielek96: @Mrboo: myślałem, że to może tylko moje spostrzeżenia, ale widzę że na tagu kilka osób pisało, że u nich też było sporo seniorów. Raczej na jakieś diametralne zmiany nie ma co liczyć, pozostaje mieć nadzieję, że w miarę upływu dnia młodzi też zaczną szturmować komisje.
  • Odpowiedz
@LukaszN: nie ma się co łudzić.

Sprawdź ile pewna sekta dostała pieniędzy, kto ją sponsoruje, oraz co potem z radioodbiorników nawołują.

Młodzi są po sobocie na kacu, połowa zapomni że są wybory, 1/4 powie że nic nie zmienia, a 1/4
  • Odpowiedz
Byłam chwilę po 7 i zaskoczyła mnie duża frekwencja starszych ludzi, mimo wszystko mam nadzieję że dużo młodych pójdzie głosować ()
  • Odpowiedz
msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała.


@LukaszN:
Dlatego wybory powinny być w dzień powszedni lub sobotę, oczywiście dzień wolny od świat koscieonych. Obecny system fałszuje demokrację, bo wiele dziadków idzie głosować przy okazji drogi na msze.
  • Odpowiedz
@LukaszN byłem chwilę po 7, jedynie emerytów spotkałem, urna przezroczysta w oczy rzuciło się kilka kart z krzyżykiem przy PIS...
Póki co nie wierzę w mobilizację osób 18-30 lat, obym nie miał racji.
  • Odpowiedz