Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie już ten #iphone SE. Ten mały #!$%@? nie wytrzymuje na baterii nawet 3h ale chcę go używać bo jest mały i się nie zacina jak ten #!$%@? #android

Potrzebuję w tym małym gównie wymienić baterię, więc zadzwoniłem do #apple i powiedzieli mi, że gwarancji już nie mam, bo była na 1 rok, powiedzieli, że ewentualnie rękojmia, tylko #!$%@? wie czy bateria się w to wlicza. Po za tym nawet nie pamiętam w jakim sklepie internetowym go kupiłem.

Myślę sobie że #!$%@?, kupię baterię na allegro i te patyczki plastikowe by tego małego gnoja otworzyć, tylko nie wiem czy bateria Green Cell, która jest popularna na #allegro jest dobrym wyborem.
Tu jest ta bateria: https://allegro.pl/oferta/bateria-do-telefonu-iphone-se-a1723-7402213499

Doradźcie mi coś, czy wymienić se tą baterię, czy spróbować z tą rękojmią bo gdyby z rękojmią to znalazło by się kilka innych wad.
- Telefon w pewnych momentach się wyłącza(kondycja baterii 77%)
- Gniazo ładowania czasami nie łączy(nie wiem czy to wina kabla musiałbym sprawdzić)
- Ten plastik(?) w prawym górnym rogu jak go uciskam to tak jakby klej puścił(patrz zdjęcie o co mi chodzi)
Mezir - #!$%@? mnie już ten #iphone SE. Ten mały #!$%@? nie wytrzymuje na baterii naw...

źródło: comment_bFPvE3bxrfipeB8eFNewfQTCKbJmB46x.jpg

Pobierz
  • 54
@Mezir: mogę mieć dla Ciebie bardzo dobre informacje.

Chodzi o ten zaznaczony fragment - rozumiem, ze to wyglada tak, jakby się odkleił ekran, i naciskając na ten obszar on się ugina?

Jeśli tak, to jest to wada fabryczna i podlega wymianie telefonu na nowy. Przerabiałem to kiedyś w moim 5s z 5 razy.

Jeśli masz paragon / fakturę zakupu - możesz spróbować pisać do Cortland, czy przyjmą do serwisu w ramach
faktycznie wyłączał się ale tylko przy spadkach temperatury, głównie w zimę


Tu kiedyś właśnie wziąłem go wieczorem na rower, mrozu co prawda nie było ale 30% baterii, włączyłem aparat by zrobić kilka zdjęć i nagle się wyłączył.
@Mezir: Generalnie jeśli chodzi o baterię to poniżej 80% sprawności nadaję się tylko do kosza więc nie dziw się, że dzieją się z nim jakieś dziwne rzeczy i się wyłącza. Wymiana baterii tylko w autoryzowanym serwisie, 229zł taka przyjemność. Nie baw się w zamienniki bo będzie tylko żałować. Choć greencell ma niby dobre opinie, wszystko zależy od partii baterii jaka ci się trafi. Ja bym nie ryzykował, tylko lecisz do serwisu
@Mezir: Mam identycznie na moim SE. prawy górny róg klika, bateria max 3 godziny sot’u (kondycja 84%)i dodatkowo ekran przy krawędziach jest bardzo żółty. Tak ten model ma, ale 3 lata wytrzymał.
@John_archer: Mam też Galaxy A5 2016, wyczyściłem go z aplikacji od operatora i nadal działa jak gówno.

Sam launcher Touch Wiz od samsunga tak bardzo siedzi na systemie że on sam w sobie nadaje się do #!$%@? tuż po kupieniu. Teraz uwaga, XIAOMI, Redmi Note 7 here, telefon za 9 stów. Wytrzymuje mi cały dzień, no chyba że zacznę grać w Hearthstone mając odpalone 20 aplikacji w tle, a pobranych z
Anscylla - > @John_archer: Mam też Galaxy A5 2016, wyczyściłem go z aplikacji od oper...

źródło: comment_UsvkhJK1AdOQfG7dw7xJzRjVwe7YFO2r.jpg

Pobierz
@Mezir: wymien baterie w ispocie albo innym sklepie ktory uznaje gwarancje appla, nie na gwarancji tylko normalnie zaplac allegro unikaj tam same podrobki i ci bateria będzie gorsej trzymala albo wybuchnie