Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie już ten #iphone SE. Ten mały #!$%@? nie wytrzymuje na baterii nawet 3h ale chcę go używać bo jest mały i się nie zacina jak ten #!$%@? #android

Potrzebuję w tym małym gównie wymienić baterię, więc zadzwoniłem do #apple i powiedzieli mi, że gwarancji już nie mam, bo była na 1 rok, powiedzieli, że ewentualnie rękojmia, tylko #!$%@? wie czy bateria się w to wlicza. Po za tym nawet nie pamiętam w jakim sklepie internetowym go kupiłem.

Myślę sobie że #!$%@?, kupię baterię na allegro i te patyczki plastikowe by tego małego gnoja otworzyć, tylko nie wiem czy bateria Green Cell, która jest popularna na #allegro jest dobrym wyborem.
Tu jest ta bateria: https://allegro.pl/oferta/bateria-do-telefonu-iphone-se-a1723-7402213499

Doradźcie mi coś, czy wymienić se tą baterię, czy spróbować z tą rękojmią bo gdyby z rękojmią to znalazło by się kilka innych wad.
- Telefon w pewnych momentach się wyłącza(kondycja baterii 77%)
- Gniazo ładowania czasami nie łączy(nie wiem czy to wina kabla musiałbym sprawdzić)
- Ten plastik(?) w prawym górnym rogu jak go uciskam to tak jakby klej puścił(patrz zdjęcie o co mi chodzi)
Mezir - #!$%@? mnie już ten #iphone SE. Ten mały #!$%@? nie wytrzymuje na baterii naw...

źródło: comment_bFPvE3bxrfipeB8eFNewfQTCKbJmB46x.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@Mezir: Wymień sobie na jakiś zamiennik za 40 zł i używaj kolejne 2 lata. Mi dwuletni SE wciąż trzyma pełną dobę, ale może używasz go cały czas? Niedługo powinien wyjść SE2 i prawie na pewno go kupię
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: OP coś kręci. Mam dwuletniego SE i nigdy się nie zaciął. Bateria wciąż trzyma cały dzień. Kondycja 84%. Nigdy się nie wyłączył sam z siebie, poza jednym razem jak w zimę nagrywałem zjazd na nartach, ale to po prostu zamarzł bo było na minusie, a pęd powietrza też swoje zrobił. Co do plastiku w górnym rogu... jaki kurna plastik? Cała obudowa jest metalowa, a cały przód jest szklany, tył metal+szkło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mezir: chcesz mały fajny telefon to weź sobie Samsunga S10e, nie będzie się zacinał, jakość wykonania na najwyższym poziomie i Cię nie zawiedzie
  • Odpowiedz
@Mezir:

Bateria to komponent który się zużywa. Znacząco można przyspieszyć jej smierć rozładowując notorycznie telefon poniżej 10%, a już tymbardziej to co niektórzy mają w zwyczaju - do 0%. Zwykle bateria w IP przeżywa jakieś 500-700 cykli chociaż zdażają się przypadki przekroczenia 1tys cykli ( cykl to rozładowanie baterii od 100% do 0 niezależnie czy 2x po 50% czy jednorazowo od 100 do 0)
Apple nie sprzedaje swoich części więc kupiona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mezir: możesz poczekac jak stanieje zawsze, nie oczekuję że będzie to ogromna obniżka ale jeszcze może kilka stówek stanieje w przeciągu roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo używka, polecam się pobawić w jakimś sklepie z elektroniką - to naprawdę fajny telefon, można jakieś raty 0 procent wziąć i wtedy mniej odczuwalny jest to wydatek, a komfort użytkowania duzo, dużo większy
  • Odpowiedz
@Mezir: mialem iphone se i kupilem taki zestaw narzedzi wraz z "oryginalna" bateria. Nie polecam. Bateria spadla z rowerka w ciagu kilku miesiecy i musialem kupic kolejna. Każda kolejna bateria zdychała w ciągu kilku miesiecy. Jedna nawet spuchła, przez to wyświetlacz się wygiął ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dodam, że te podrobione baterie nie mają jakiegoś czipa, przez co nie można sprawdzić pojemności baterii w ustawieniach.

Naprawiłem problem
  • Odpowiedz
Potrzebuję w tym małym gównie wymienić baterię, więc zadzwoniłem do #apple i powiedzieli mi, że gwarancji już nie mam, bo była na 1 rok, powiedzieli, że ewentualnie rękojmia, tylko #!$%@? wie czy bateria się w to wlicza. Po za tym nawet nie pamiętam w jakim sklepie internetowym go kupiłem.


@Mezir: co prawda gwarancja Apple jest 1 rok, ale jak pójdziesz do Cortlandu czy innego autoryzowanego resellera to pomogą Ci zrobić coś
  • Odpowiedz
@Mezir: Dobra widzę że połowa to jakieś dzbany ci odpisują. Naprawiam iPhony, wymieniam baterie,wymieniam ekrany i ci pomogę. Zacznijmy od baterii. Apple nie sprzedaje baterii, można je tylko wymienić w serwisie. Najlepszym zamiennikiem jest Green Cell a reszta to podróby i szajs, bedziesz z niej zadowolony. Uważaj przy otwieraniu iPhone’a żeby nie urwać taśmy od touch id. Jeśli chodzi o to co ci się odkleja w rogu, to rozkleja ci się
  • Odpowiedz