Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
Po przeczytaniu "1984" długo szukałam czegoś co wypełniłoby pustkę po tej książce. "Nowy, wspaniały świat" Huxleya ani "Farenheit 451" Bradburego niezbyt mi podeszły. Ostatnio "odkryłam" niesamowicie wciągającego twórcę - Isaaka Asimova. To jak on pisał o świecie przyszłości, robotyki i ludzkiej psychiki jest niesamowite. Jakby ktoś chciał spróbować to polecam zacząć od "Ja, Robot" albo "Koniec wieczności". Serio polubicie to ( ͡º ͜ʖ͡º). Znacie innych twórców godnych polecenia? Chociaż patrząc na to ile jeszcze zostało mi do wchłonięcia to jeszcze długo nie skończę. (ʘʘ)

#ksiazki #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #hobby #scifi #przyszlosc #fantastykanaukowa
  • 70
  • Odpowiedz
@pandagata: dlatego warto najpierw zacząć od Nowego wspaniałego świata, a potem 1984, bo po tej drugiej książce, która zostawia cię z rozje*aną psychiką ta pierwsza wyda się niemalże infantylna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pandagata ja Lema, choć czytałem wcześniej, zacząłem doceniać dopiero jako dorosły mężczyzna. Podobnie mam z innymi autorami, których kunszt zaczyna się w pełni zauważać gdy ma się już pewien bagaż doświadczenia życiowego i czytelniczego ;)
  • Odpowiedz
@pandagata: imho Zajdel ze swoimi wizjami bije wszystkie wymienione na głowę (może literacko nie najlepiej, ale totalitarne światy jakie wymyślił w Limes Inferior czy Paradyzji to mistrzostwo)
  • Odpowiedz
@pandagata: Wolę klimaty bardziej cyberpunkowe jeżeli chodzi o sci fi, dlatego mogę w zupelnosci polecić Richarda Morgana. Poza tym w dwa wieczory wciągnąłem Proxime Baxtera. Teraz czytam Odyssey One, ale to bardziej military sci fi
  • Odpowiedz
@pandagata:

Z Lema możesz spróbować "Eden" , to raczej przygodowe sf na obcej planecie, bez takiej "filozofii" jak w większości jego powieści.

Czytałem praktycznie większość Asimova, dawno temu, i najbardziej zapadła mi w pamięć cała saga "Fundacja" .
Są też kolejne części tworzone przez innych pisarzy,
  • Odpowiedz