Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
Po przeczytaniu "1984" długo szukałam czegoś co wypełniłoby pustkę po tej książce. "Nowy, wspaniały świat" Huxleya ani "Farenheit 451" Bradburego niezbyt mi podeszły. Ostatnio "odkryłam" niesamowicie wciągającego twórcę - Isaaka Asimova. To jak on pisał o świecie przyszłości, robotyki i ludzkiej psychiki jest niesamowite. Jakby ktoś chciał spróbować to polecam zacząć od "Ja, Robot" albo "Koniec wieczności". Serio polubicie to ( ͡º ͜ʖ͡º). Znacie innych twórców godnych polecenia? Chociaż patrząc na to ile jeszcze zostało mi do wchłonięcia to jeszcze długo nie skończę. (ʘʘ)

#ksiazki #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #hobby #scifi #przyszlosc #fantastykanaukowa
  • 70
  • Odpowiedz
@pandagata: tak wlasciwie to caly gatunek fantastyki. Jezeli ma to byc fantastyka socjologiczna to takiej frazy wyszukuj.
#!$%@? od ksiazek to byl taki film z kobieta robotem, ktora probowala wydostac sie z laboratorium zaraz poszukam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GaiusBaltar: Dune kiedyś próbowałam czytać, ale chyba nie umiałam jeszcze wtedy przebrnąć przez takie książki bo coś mnie od niej odpycha. Ale muszę spróbować jeszcze raz. @Moitessier: fakt! Ale o żadnym nie słyszałam, świetność tematyki przypada na zeszły wiek paradoksalnie...
@Adicts: W zasadzie nigdy mnie do niej nie ciągneło bo podróże kosmiczne same w sobie mnie nie interesowały, ale fakt, tu też psychologia jest mocna, musze przeczytać. Serio doby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pandagata Odyseja to takie must have, nie jest długa, max 2 wieczory. Ja się właśnie biorę za kontynuację

@Adicts: faktycznie, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tych książek było więcej, z 4?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dasistfubar: jest bardzo luźno powiązany z 'książką', a właściwie zbiorem opowieści. W zasadzie to tylko w paru wątkach. Książka zapoczątkowuje motyw trzech praw robotyki i film też poniekąd z tego czerpie.
  • Odpowiedz
@pandagata Diuna to ciężka seria ale jak się wkręcić to idzie. Najtrudniej przebrnąć przez pierwsze dwie części. Potem jak zaczyna się wyjaśniać motyw z przyprawą i czerwiami to jest ok. Najbardziej vwciagnęła mnie cześć Bóg imperator Diuny. Niestety ostatnią część męczę od pół roku i za cholerę nie mogę się zmusić do czytania. Problem z Diuną jest taki że nigdy do końca nic nie jest wyjaśnione, większość teksty to przemyślenia i klasyczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrunkMind: to chyba brzmi lepiej, wolę jak książka chociaz w pewnym stopniu krąży wokół fizycznych i technicznych aspektów zrobotyzowanej przyszłości i jest wytlumaczalna prawami fizyki. Nadmierny odlot mnie męczy, tak bylo np. Z Lemem na przyklad.
  • Odpowiedz
  • 1
@pandagata zajebiście też polecam zbiory opowiadań sci-fi. Masz wtedy przegląd kilkunastu autorow, a niektóre nowele wgniatając w fotel, mimo że mają kilkanaście/dziesiat stron. Na pewno pamiętam "arcydzieła sci-fi. Z nich właśnie poznałem min. Asimova. Podrzucę wieczorem kilka tytułów.
  • Odpowiedz