Wpis z mikrobloga

Jakie to jest śmieszne, że w tym parodystycznym kraiku z dykty do rangi życia i śmierci urasta kwestia homomałżeństw. Że trzeba się bawić w bliżej nieokreślone protezy typu "związki partnerskie". Że trzeba o tym debatować przy okazji każdych wyborów, zamiast o sprawach newralgicznych. Znowelizować art. 18 Konstytucji, wykreślić "jako związek kobiety i mężczyzny", wprowadzić homomałżeństwa i niech sobie biorą śluby na zdrowie. Hasztag #marzeniascietejglowy
#debata
Dutch - Jakie to jest śmieszne, że w tym parodystycznym kraiku z dykty do rangi życia...

źródło: comment_I7IdlvP8c8RA2cLrFaUOSDu8p4LB8sJK.jpg

Pobierz
  • 90
@Latarenko: trzech #!$%@?.

Mógłbym Ci wymienić pewnie z dwadzieścia powodów (np. że to standard cywilizowanego świata), ale podam jeden: bo czemu by i nie? Małżeństwo to nie jest żadna świętość, to jest konstrukt społeczny, można je śmiało aktualizować tak samo jak zaktualizowano światłowód na Twojej podkarpackiej wsi. Naprawdę tak Cię boli cudze szczęście?
@Latarenko:

Jedyny powód jaki macie to "chcemy" a 90% reszty Polaków nie chce

Nie spodziewam się szczególnie hojnego gospodarowania rozumem po - jak mniemam - wyborcy PiSu, ale trzymajmy się przynajmniej faktów:

Za tym, aby pary homoseksualne w Polsce mogły mieć prawo do zawierania związków partnerskich, jest 57 proc I jest to wzrost o siedem punktów procentowych względem kwietniowego sondażu. Przeciwnego zdania jest 39 proc. Cztery procent badanych nie ma zdania.
@Dutch ale tu są zakorzenione poglądy, jednej i drugiej strony. Nawet siła ich nie zmienisz. Tu nie ma potrzeby dyskutować po co, bo obie siły maja swoje zdanie którego się nie wyrzekna. Jedni maja tradycje, drudzy "postęp". Dobry polityk szukałby kompromisu. Ja bym poszukal nowego słowa, jednego, które zostanie zdefiniowane jako związek jedno płciowy. I tak jak mówię - obie strony są zadowolone. A jeżeli nie są, to znaczy że nie chodzi
@januszowiebiznesu:

ale tu są zakorzenione poglądy, jednej i drugiej strony. Nawet siła ich nie zmienisz.

Ależ ja nie mam złudzeń :) Wiem, że to nierealne. Hasztag "marzenia ściętej głowy" dodałem nieprzypadkowo. Wiem - i nadal nie rozumiem. Sprzeciw przeciw homomałżeństwom to jak sprzeciw przeciwko automatycznym skrzyniom biegów, bo JA lubię mieć kontrolę nad autem somsiedzie.
@Latarenko:

Skoro macie tak ogromne poparcie to

Z tym "wy" to się tak nie zapędzaj, bo zaraz się sam dowiem, że sam jestem waginosceptykiem :)

dlaczego do tej pory nie zasypujecie rządu projektami ustaw obywatelskich na temat tej sprawy?

Zapewne dlatego, że jasnym jest, że żaden poseł na ciepłej synekurce na Wiejskiej nie zaryzykuje głosowania "za".

Przez 8 lat gdy rządziło PO były do tego idealne warunki i nic w tą
@Dutch ja nauczyłem się trzymać zarówno PiS jak i PO, a szczególnie ich wyznawców na bardzo duży dystans. Oczywiście upraszczam, mam tu dużo szersze grupy na myśli - "prawakow" I "lewakow". Uważam że z lewicy i prawicy trzeba brać to, co dobre. Bo obie ideologie maja fajne elementy. A w jakiekolwiek sprawie pójście w skrajnośc krzywdzi interesy drugiego człowieka, a to dla mnie niewybaczalne. Pozdrawiam, paleolibertarianin. XD