Wpis z mikrobloga

#zalesie #zwiazki #koty #feels #zwierzaczki
Ehh jestem rozbity, załamany i nie wiem co zrobić.
Moja żona jest w ciąży - oczywiście cieszę się niezmiernie.
Ale jest jeden problem - od 5 lat, od malutkiego mamy kociaka - norweski "bez rodowodu" - w sensie właściciel od którego go kupiliśmy ma samicę norweską a zapłodnił ją dachowiec. Kot nie jest taki duży jak oryginalny norweski ale ma takie wielkie " uwłosienie".

No i żona twardo stwierdziła, że niestety mam szukać domu dla kota bo ona sobie nie wyobraża z małym dzieckiem siedzieć w mieszkaniu z kotem.

Ja jak i żona uwielbiamy tego kota.

Ale sam patrząc najbardziej optymistycznie jak mogę też nie wyobrażam sobie dziecka przy tym kocie. Kot strasznie się lenii, niezależnie od pory roku - musiał bym 3 razy dziennie biegać ze szczotką drucianą i odkuraczem - na co nie mamy siły, czasu itp.

No i mam 4 pomysły:

1. Oddać do schroniska - gdzie w h0y pęknie mi serce
2. Oddać do rodziców na wieś - wiem że moi rodzice będą się nim opiekowali itp. ale nie będą trzymać go w domu, więc kot który nigdy nie wychodził oszaleje i gdzieś ucieknie i zginie marnie ;( bo nie wie co ze sobą zrobić
3. Znaleźć kogoś kto go weźmie do domu - ale to będzie mega ciężkie bo kto by chciał 5 letniego kota..
4. Mamy balkon w mieszkaniu i myślałem ten balkon "zabudować" (w sposób jak na załączniku) - i żeby kociak sobie żył na balkonie (oczywiście będę do niego wychodził i się nim opiekował) do puki dziecko nie podrośnie. Ale boje się że na takim metrażu + mimo "ogrzanej" budy w zimie tam zwariuje. Przypuszczam, że zadaszenie takiego balkonu to też koszt z 20 tysięcy.

Jezu cieszę się, że będę miał dziecko ale tak mi strasznie smutno że będę się musiał rozstać z moim "cumplem"

W między czasie się buduje więc jak by kociak wytrzymał u rodziców 2 - 3 lata to bym zabrał go z powrotem i żył by sobie w dużym garażu nikomu nie wadząc
s.....4 - #zalesie #zwiazki #koty #feels #zwierzaczki
Ehh jestem rozbity, załamany i...

źródło: comment_MrfQ3Lpumke7NvK5VYBM9WElP1JNoD9c.jpg

Pobierz
  • 437
  • Odpowiedz
Idź człowieku do marketu i sprawdź ile mięsa ma whiskas, a ile np.butchers to może zrozumiesz co kotu dolega. Kot jest mięsożercą. Jak nie dostarczasz mu mięsa w odpowiednich ilościach, to leci mu sierść, robi się osowiały, otyły itd. Zamiast pozbywać się kota, znajdź przyczynę linienia i rozwiąż problem może przez zmianę diety (ale może to też być spowodowane chorobą, trzeba sprawdzić), może przez leczenie.
  • Odpowiedz
Na początku jak czytałem ten post i twoje komentarze pod nim, to nawet starałem się zrozumieć - ale przeczytałem ich na tyle dużo, ze moje postrzeganie zmieniło się diametralnie i uważam, ze jestes #!$%@?. Nie pozdrawiam amebo
  • Odpowiedz
  • 0
I tak to niestety wygląda brać łatwo, ale jak juz coś stanie na drodze to panika i odrazu #!$%@?ć za drzwi.
Powinni kary takie #!$%@?ć za pozbywanie sie zwierząt że byście srali pod siebie na samą myśl.

@samuraj24
  • Odpowiedz
@lukaszlukaszkk:

Kot to idealny sposób na zapobiegnięcie alergii u dziecka, koniecznie powinien zostać.


@ruszka

Jeżeli dziecko będzie siedziało w tych osranych kłaczkach, to ma mniejszą szansę na wszelkie alergie w przyszłości


@pani_koralgol

Kontakt dziecka z kotem (czy innym zwierzęciem) ma wiele plusów, lepiej sie rozwija, uodparnia alergologicznie


Nie wstyd Wam trochę robić z siebie durniów na poważnym, opiniotwórczym portalu?

Researchers studied 565 18-year-olds who had been followed from birth. They found
Dutch - @lukaszlukaszkk: 
Kot to idealny sposób na zapobiegnięcie alergii u dziecka, ...

źródło: comment_5k3asl9B9Wsqfdvm6A6UmZEVU8GdNNZx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@samuraj24 kupowaliśmy koty syberyjskie (maaaaaasa sierści) od dwóch hodowców. W obu hodowlach razem z kotami wychowywały się malutkie dzieci. Przy czym w jednej hodowli powiedzieli nam, że normalnie z nimi w domu mieszka jakieś 11 syberyjczyków, a w niektórych miesiącach dodatkowo mają mioty.

A Ty nazywasz sierść z jednego kota problematycznym, tylko dlatego, że spodziewacie się dziecka?

To nie jest powód, sierść jest problematyczna przy dziecku tylko i wyłącznie kiedy ma uczulenie,
  • Odpowiedz