Wpis z mikrobloga

Witam wszelkich Mirków, przychodze z kilkoma pytaniami - postanowilem zrobić domowej roboty cydr, na początek z 25 litrów soku NFC z tesko.
Ponizsze pytania mogą wydawać sie trywialne i banalne, ale przeczytałem multum przepisów które nie są spójne w wielu szczegółach.

1. Czy do nastawu oczywiście oprócz drożdży cydrowych dodać też pożywki czy same drożdże są okej?
2. Ile nastaw ma stać? Tydzień, dwa? Jest to jakaś reguła czy "jak sie proces fermentacji uspokoi"?
3. Na każdą pół litrowa butelke ile cukru tak aby nie #!$%@?ęło? Nie mam niestety miejsca gdzie mogę sobie pozwolić na strzelanie.
4. Czy to przelaniu do butelek mogę odrazu butelki przenieść do chłodniejszego miejsca czy zabutelkowany zostawić na tydzień w cieple?

Wszelki inne wskazówki dla poczatkującego przyjmę z miłą chęcią.

Taguje #cydr ale słabe tam zasięgi więc tez #piwo #piwowarstwo oraz #cydrdomowy
  • 8
@iamsled 5. Zasłaniac wkoncu nastaw ręcznikiem przed swiatlem? Tu tez jedni pisza/mowia ze koniecznie, drudzy nic nie mowia na ten temat wiec sugerowanie, ze nie trzeba
@iamsled: 1. Możesz, nie musisz.
2. Zależy od nastawu, temperatury, drożdży. Zbyt wiele zmiennych żeby określić dokładna datę
3. Do 4g.
4. Możesz.
5. Zależy gdzie stoi, jeżeli nie jest jakieś bardzo nasłonecznione miejsce to nie musisz, no i w czym fermentujesz. Pewnie i tak w nieprzezroczystym wiadrze.
@iamsled:
1. nie, same sa ok
2. moje stoja okolo roku - wtedy sa idealnie klarowne, jak woda
3. 5g sacharozy
4. zalezy jak szybko chcesz miec gaz

i pewnie czytales ze gotowe do spozycia po 2 tygodniach? ( ͡º ͜ʖ͡º)