Wpis z mikrobloga

Każda bezdzietna para tak ma i to co napisałeś trochę mnie zagotowalo bo zabrzmiało jak kolejny wylew frustracji przewijaka


@NdFeB: nie przesadzaj, sam nie mam (jeszcze), wielu moich znajomych też nie no i owszem - zdarzają się ludzie, którzy nie potrafią sobie wyobrazić tego, że nie chcecie mieć potomka. Podobnie jak zdarzają się ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, że nie lubisz allinclusive, że nie chcesz równowartości rocznej pensji wpakować w samochód
powiem ci jedno w #!$%@? kazdy ma czy masz dzieci czy raka.


@violentj: uwierz że chciałbym żeby tak było i żeby się w końcu ludzie #!$%@?
@geuze: tylko że ja jestem lvl 34 i związek 9 lat, może dlatego ¯\_(ツ)_/¯
Zawsze jak widzę takie memy to się zastanawiam w jakim wy towarzystwie ludzie wyrastaliście i wciąż żyjecie.


@Yukio_Mishima: Tak się zachowują i gadają do mnie dzieciate znajome, z którymi przyjaźniłam się za czasów gimbazy/liceum, ogólnie wychowywałam się na dość patologicznym osiedlu, więc miałam lekko patologicznych znajomych. Po liceum się od nich odcięłam i raz na kilka miesięcy zdarzy nam się chwilę popisać na zasadzie "co tam u Ciebie" i właśnie słysze
@NdFeB: generalnie przyjęło się że standard taki w życiu to związek i dziecko. Więc i standardowy zestaw pytań sie z tym wiąże, tak samo zreszta zwykle zawiera pytanie o pracę.

O ile uwierzę, że większość ludzi bezdzietnych usłyszało pytanie ogólne i potomstwo, to jednak nie rób już z siebie meczennika uginającego się pod nacisków o potomstwo.
Znaczy ok - może Wy macie rodzine, która nie akceptuje Waszej decyzji i nie potrafi
W dzisiejszych czasach mieć dzieci to czysty egoizm, Ziemia i tak jest już przeludniona a jak komuś urodzi się dziecko w 2019 to już może mieć pewność że jeszcze przed trzydziestką będzie musiało walczyć o czystą wodę pitną